Нічого святого
П’ять ікон XVII століття, які є великою церковною та культурною цінністю, поцупили з Успенського собору Кременчука Полтавської області. За словами в. о. начальника міської міліції Віталія Шияна, щоб добратися до майна храму, невідомі розбили вікно і через нього винесли ікони Миколи Чудотворця, Божої Матері тощо. Наразі правоохоронці опитують малярів, які за декілька днів до викрадення розписували у церкві іконостас. А священики пригадали, що за деякі ікони, в тому числі й ті, що зникли, нещодавно незнайомі люди пропонували їм до 10 тисяч доларів США.
Інформуй українською!
Народний депутат України Юрій Гнаткевич (БЮТ) зареєстрував у Верховній Раді законопроект «Про державну мову й мови нацменшин», який передбачає, що єдиною державною мовою на території України є українська. Приміром, документ передбачає дисциплінарне покарання офіцерам армії, які не спілкуються українською. Окрім цього, в проекті закону закладено норму, яка змусить усі — як приватні, так і державні — засоби масової інформації перейти на українську. Винятки становитимуть ті видання, які обслуговують потреби національних меншин, повідомляє «Коммєрсант–Україна».
«Залізний» Гоголь
Національний банк України презентував ювілейну монету номіналом 5 гривень «Микола Гололь». Грошову одиницю, виготовлену зі срібла, викарбувано в серії «Видатні особистості України». Аверс монети представляє Державний герб України, а також підпис — Національний банк України. На реверсі зображений Микола Гоголь у накидці, під якою — вишиванка.
Український парламент ухвалив закон, яким посилив відповідальність за наругу над могилами. Закон, зокрема, передбачає покарання за варварство на цвинтарях штрафом до ста неоподаткованих мінімумів громадян або обмеження волі до трьох років. Повторний аналогічний злочин каратиметься обмеженням волі на термін до п’яти років або позбавленням волі на цей самий період. Якщо ж вандалізм призведе до тяжких наслідків, передбачено покарання від п’яти до 12 років позбавлення волі.