Упродовж найближчих двох місяців держава позбудеться пакетів акцій п’яти обленерго в Сумській, Полтавській, Львівській, Івано–Франківській та Чернігівській областях. «Ми оголосили п’ять компаній, ще одна — «Одесаобленерго» — теж «на підході». Дуже сподіваємося, на продажі акцій усіх шести компаній заробити для державного бюджету не менше одного мільярда гривень», — розказали «УМ» у прес–службі Фонду державного майна України.
До продажу пропонують пакети акцій тих товариств, де держава є міноретарним акціонером. Тобто не може ефективно впливати на діяльність компаній. «Фактично, ці акції обтяжливі для держави: їх недостатньо, щоб впливати на управління компаніями. І дивідентів такі вклади не приносять. Тож уряд вирішив, що краще ці пакети акцій продати і заробити додаткові кошти в держбюджет», — додали в прес–службі.
На самих підприємствах зазначають, що продаж акцій ніяк не позначиться на їхній роботі. «Ми вже десять років у статусі приватизованої компанії. І за всіма показниками, ми лідери в паливно–енергетичному комплексі. Продаж решти акцій на це не вплине. Ми підпрядковані чинному законодавству, і діємо в правовому полі. Якщо станеться аварія, то незалежно від того, проданий, чи не проданий пакет акцій, ми мусимо вийти і все виправити», — розказали «УМ» у ВАТ «Львівобленерго».
Відповідно до графіка, першим — 22 квітня — на Українській міжнародній валютній біржі виставлять держпакет акцій ВАТ «Полтаваобленерго». Також наприкінці травня на Фондовій біржі ПФТС виставлять акції ВАТ «Прикарпаттяобленерго», а на фондовій біржі «ІННЕКС» — 26,98 відсотка акцій ВАТ «Львівобленерго».
У середині травня на Київській міжнародній фондовій біржі позбудуться чверті акцій ВАТ «Чернігівобленерго», і на Українській міжнародній валютній біржі — 25 відсотків акцій ВАТ «Сумиобленерго».
Нагадаємо, що у квітні минулого року Фонд держмайна вже намагався продати ці обленерго на біржах, оцінюючи їх загальну ринкову вартість у 2,5 млрд. гривень. Тоді продаж було зірвано конфліктом між Президентом та урядом.