PinchukArtCentre закрито. Центр сучасного мистецтва готується до грандіозної події року. 25 квітня підбиватиме підсумки своєї 25–річної творчості найдорожчий художник сучасності, скандаліст, лауреат Тернеровської премії Деміен Хьорст. В експозицію першої персональної ретроспективної виставки «Реквієм» увійдуть понад сто робіт. Серед них — всесвітньо відомі культові скульптури «Тисяча років», «Загублена вівця», «Ворота до Царства Небесного», монументальний триптих із метеликами, а також акваріум із формальдегідом, куди вміщено розрізану навпіл акулу під назвою «Смерть пояснено». Відходячи від творення звичної для Хьорста скульптури та естампів, художник запланував у Києві світову прем’єру нового живописного циклу Skull paintings, який включає близько 40 робіт, створених з 2006 по 2008 роки.
У живописних роботах «Смиренний успадкує Землю» та «Чоловікам нічого не слід знати» Хьорст зіштовхується з темним боком людської натури, досліджує її на глибоко особистісному рівні.
Назва виставки «Реквієм» підкреслює баланс між життям і смертю та нагадує про їхню спорідненість. Хьорст переходить на другий етап. У Києві він помирає і народжується іншим. Художник відходить від роботи з асистентами, влаштовує реквієм за інсталяціями з акулами і метеликами. Тепер Деміен Хьорст один. У живописі тільки він і полотно. Зі всіх робіт, які розмістяться в PinchukArtCentre на чотирьох поверхах, тільки живопис є власністю Хьорста. Решта — з приватних колекцій. Окремий майданчик для двох акул буде у внутрішньому дворику «Арена–Сіті». Деякі інсталяції перевіряли й ремонтували у лондонській студії. В експозиції будуть дуже великі роботи. Одна тільки «Тисяча років» займатиме півкімнати.
«Це один із головних виставкових проектів останнього десятиліття для всього світу. У Західній Європі contemporary art дуже багато. Глядач перестав сприймати його як емоційне переживання. Деміен шукає місце, де публіка буде правильно його приймати. Тому відгукнувся на пропозицію Віктора Пінчука зробити виставку в Києві. Виставку готували півроку», — розповідає «УМ» генеральний директор PinchukArtCentre куратор Екхард Шнайдер.
«Ця виставка — визначна подія для світової культури. Але особисто для мене надважливим є те, що вперше побачити нового Хьорста можна саме в Києві. Київський «Реквієм» Хьорста означає, що Україна та Світ — його культурна сучасність — цікаві та потрібні одне одному. Ми існуємо в єдиному вимірі», — зазначає Віктор Пінчук.
ДО РЕЧІ
Деміен Хьорст в Україні був двічі. У 2007 він брав участь у виставці Reflection в PinchukArtCentre і минулого літа відвідував концерт «Час бути разом» Пола Маккартні.
Виставка триватиме з 25 квітня по 20 вересня 2009 року.