Пересічному громадянинові України не світить поїхати лікуватися за кордон. Готувати там своїх фахівців державі також не по кишені. Тож в управлінні охорони здоров'я Луганської облдержадміністрації знайшли соломонове рішення: запрошувати до Луганська іноземних професорів. Ідея була оформлена як протокольне доручення глави облдержадміністрації Олександра Єфремова. Обласний центр уже відвідували німецькі хірурги та італійські кардіохірурги. Тепер же до нас приїхав — у рамках проекту — італійський офтальмолог з клініки «Чітта ді Кастелло» (Флоренція) професор Лоренцо Ніказі.
Пан Ніказі разом з луганськими колегами провів дев'ять операцій пацієнтам, що хворіють на катаракту. Методика оперативного втручання, яку застосовують сьогодні у флорентійській клініці мікрохірургії ока, дозволяє значно скоротити період одужання. Прооперовані хворі вже на другий день повертаються додому. Доктор Ніказі в Україну приїжджає вже вп'яте. Крім нашої держави, він працював в Іспанії, Франції та Великій Британії, проте до Луганщини на запрошення місцевих колег він приїхав уперше.
Коментуючи роботу доктора Ніказі, голова обласного управління охорони здоров'я Юрій Хунов зазначив: «Я маю сказати, що це не епізод — ми працюємо за відповідною програмою. Кілька разів фахівці різних спеціальностей уже приїздили до нас з-за кордону. На даний час ми відпрацьовуємо проект по офтальмологах. Наша мета — аби знання наших фахівців відповідали європейським».
Сам гість високо оцінив кваліфікацію луганських колег, а про привезену ним методику сказав: «На сьогодні хірургія катаракти може бути зроблена амбулаторно, але при цьому треба мати спеціальне обладнання та нові технології. Дуже важливий і людський фактор. Все це тут на належному рівні. Це добрий початок, і я ввважаю, що дуже скоро це буде один з найважливіших центрів України».
А найбільш характерною рисою луганчан сеньйор Ніказі назвав, як усі могли б здогадатися, надзвичайну їхню гостинність. За кілька місяців він знову приїде до Луганська — перевірити, як почуваються прооперовані ним хворі. До речі, оскільки «майстер-класи» пана Лоренцо відбувалися в рамках державного проекту, операції проводилися безплатно. Подібні «майстер-класи» скоро стануть регулярними. А можливо, що й українці поділяться своїм досвідом з іноземцями. Є чим ділитися і окрім гостинності.