Людолови в Сомалі
Учора група невідомих озброєних людей викрала в Сомалі чотирьох співробітників місії ООН, які розподіляли гуманітарну допомогу. Автомобіль місіонерів зупинили дорогою до аеропорту Могадішо, пересадили бранців у іншу автівку і зникли в невідомому напрямку. За даними ІТАР–ТАКС, один із заручників — громадянин Росії, другий — Уганди, третій — сомалієць; громадянство четвертого станом на вчорашній день ще не було з’ясовано. Минулого року, нагадує Бі–Бі–Сі, у Сомалі було викрадено 26 співробітників міжнародних гуманітарних організацій, а ще 35 було вбито.
Чавес відмовив росіянам
Президент Венесуели Уго Чавес спростував інформацію високопосадових військовиків Росії про те, що його країна готова надати РФ авіабазу на острові Арчила. «Я лиш сказав президенту Росії Медведєву, що в будь–який момент, коли російській авіації знадобиться зробити зупинку у Венесуелі — Венесуела для цього відкрита», — цитує екстравагантного Чавеса агенція «Ассошіейтед пресс». Днями начальник штабу Дальної авіації РФ Анатолій Жихарєв сказав у інтерв’ю ЗМІ, що Венесеула ще минулої осені запропонувала Росії використовувати свої бази для важких бомбардувальників Ту–160 (ці машини можуть нести ядерну зброю. — Ред.)
Влада Пакистану пішла назустріч опозиції
Прем’єр–міністр Пакистану Юсуф Раза Гілані змушений був піти назустріч вимогам опозиції, яка провела чотириденні масові страйки наприкінці минулого тижня по всій країні. Ті акції протесту супроводжувалися сутичками з поліцією. Насамперед Гілані погодився поновити на посаді голову Верховного суду і пообіцяв, що той може почати роботу з 21 березня. Відтак лідер опозиціонерів, екс–прем’єр Наваз Шаріф, який минулого тижня потрапив під домашній арешт, скасував учорашню акції протесту з блокування парламенту в Ісламабаді.
Швейцарія здає частину банківської таємниці
Швейцарія, яка є найбільшим у світі офшорним фінансовим центром, погодилася з Організацією економічного співробітництва і розвитку дещо послабити принцип банківської таємниці. Він був запроваджений у цій країні 75 років тому і сприяв накопиченню іноземцями на швейцарських банківських рахунках астрономічної суми вкладів — зараз вони становлять два трильйони доларів. Ці гроші не завжди «чисті», бо вивезені з країн походження для уникнення оподаткування чи приховування інших незаконних операцій. Швейцарія змушена була частково «поступитися принципом», щоб не бути внесеною до «чорного списку» офшорних зон. Швейцарські банки видаватимуть дані про окремих зарубіжних вкладників лише у випадку надходження конкретних і юридично обґрунтованих запитів. Для прикладу, США щороку втрачають через уникнення від сплати податків 100 млрд. доларів. Влада США вимагає лише від найбільшого швейцарського банку UBS дані про 52 тис. рахунків американських громадян, яких підозрюють у фінансових шахрайствах та ухиленні від сплати податків. UBS наразі погодився частково розкрити таємницю лише 300 вкладників.