Думала–думала комісія Верховної Ради та й додумалась: піддати мера Києва психіатричній експертизі. (Було б краще ініціювати дострокові вибори міського голови, як у минулому році. Цього разу навіть бабусі Черновецького прозріли б). Назву комісія носить довгу і кострубату: тимчасова комісія Верховної Ради з питань розслідування діяльності міської влади Києва. Очолює її депутат–БЮТівець Володимир Яворівський, який і розповсюдив через прес–службу повідомлення про останнє рішення його колег: перевірити, чи дійсно столичний мер розмовляє з Богом. І чи дійсно Бог — що значно важливіше! — йому відповідає.
«УМ» зв’язалась із власними джерелами у сфері психіатрії і дізналась таке: які б рішення не приймала Верховна Рада, піддати людину психіатричній експертизі можна винятково за рішенням суду. Або ж особа сама виявить бажання показати себе медикам. Власне, колектив «України молодої» сподівається, що Черновецький, який обожнює детектори брехні й всілякі змагання на кшталт біганини з Луценком наввипередки, не буде заперечувати проти експертизи. (І провалить тест на малювання дерев та трикутників, вписаних у паралелепіпеди). Якщо ж ні, депутатам доведеться звертатися по дозвіл до судді. І якось обґрунтовувати своє звернення. А потім уже Феміда розпише методику судово–медичної експертизи, її межі та наслідки.
З одного боку, досить згадати «слона Васю», який, за задумом Черновецького, має вітати жінок із Восьмим березня, або ж тисячу доларів за поховання улюбленої жаби на Байковому цвинтарі, і суду відразу все стане ясно. Але, з іншого боку, все, що робить Черновецький у Києві, можна розцінити як бездарне господарювання або недолугий жарт. А це не дорівнює шизофренії й не карається гамівною сорочкою. Тож, на жаль, рішення, прийняте парламентаріями, не більше ніж популізм. Бо до суду справа, звісно, не дійде. Хоча...
А ТИМ ЧАСОМ...
Те, що Черновецький не сплачує податки, — факт. «Я вчора написала лист Леоніду Михайловичу Черновецькому: «Шановний, прийдіть і задекларуйте свої доходи, оскільки в мене є інформація про надходження великих сум», — сказала журналістам начальник податкової інспекції Печерського району Вікторія Мальцева. Черновецький не задекларував доходи від продажу корпоративних прав, пояснила податківець. І додала, що мер і члени його родини зобов’язані надати податковим інспекторам відповідні дані до 1 квітня цього року. Як відомо, столичний градоначальник раніше був одним із власників «Правекс–Банку». Щоправда, його частка в акціях банку (як і частка доньки Черновецького Христини) дорівнювала семи відсоткам, зате син мера Степан утримував 61,43 відсотка акцій. Згідно з даними Нацбанку України, за розміром загальних активів (6,075 мільярда гривень), на 1 січня 2009 року Правекс–Банк займав 25–те місце серед 175 українських банків.