Учора Німеччина була в жалобі за 15 жертвами кривавої драми, яка розігралася у середу вранці в 27–тисячному містечку Вінненден на схід від Штутгарта. Одягнений у чорну військову форму і з маскою на обличчі 17–річний Кім Кретшмер (особу нападника поліція встановила лише надвечір. — Ред.) увірвався в школу, випускником якої він був, і холоднокровно здійснив 50 пострілів, а потім утік і продовжив стрілянину на вулицях міста. Міністр внутрішніх справ федеральної землі Баден–Вюртемберг Херіберт Рех повідомив, що жертвами вбивці стали дев’ятеро школярів віком 14—15 років, три вчительки, троє випадкових перехожих. Самого вбивцю поліцейські наздогнали та застрелили за 40 кілометрів від місця злочину, передає «Німецька хвиля». Кілька школярів, перехожих та двоє поліцейських отримали важкі вогнепальні поранення.
За словами знайомих, убивця нічим не вирізнявся серед ровесників. Він походив із нормальної забезпеченої родини. Ось лише в будинку цих добропорядних бюргерів чомусь зберігалося щонайменше 16 одиниць вогнепальної зброї, хай навіть легально придбаної та зареєстрованої. Батько вбивці був членом місцевого стрілецького клубу. Поліція вже встановила, що з цього багатого домашнього арсеналу зник один пістолет та 100 набоїв до нього. Імовірно, що їх використав убивця. Чи не у виплеканому в родині культі зброї варто шукати мотиви дій убивці? Слідчим органам ще належить знайти відповідь на це запитання.
Чергова трагедія з рушницею, яка висіла на стіні, щоб нарешті вистрелити, викликала у Німеччині та й у всій Європі бурю дискусій про те, як надійніше контролювати продаж зброї, як відмежувати дітей та підлітків від згубного впливу пропаганди насилля, як залучити до цього батьків, щоб вони могли розпізнавати та попереджати такі загрози?