Люди, які інвестували в омріяні квартири, плекали надію поселитись у новій оселі ще в 2007 році. Будинок на вулиці Полоцькій в Донецьку і досі не здали в експлуатацію, а в самій новобудові відтепер на одну квартиру претендує по чотири людини. Як виявилось, товариство із обмеженою відповідальністю «Донтехліспром» — компанія–підрядник, яка гарантувала інвесторам дах над головою, двічі продавала одне і те саме помешкання різним людям. Таким чином сьогодні практично всі квартири в будинку мають кількох власників. Також, як невдовзі з’ясували інвестори будинку, з’явився третій претендент на квартири — банк.
«Підрядник «Донтехліспром» в 2005 році підписав договір з управлінням капітального будівництва Донецької міськради («забудовник»), згідно з яким підрядник мав завершити три секції нашого будинку 26а на вулиці Полоцькій, — розповіла «УМ» інвестор Христина Мужецька. — Дім мали ввести в експлуатацію в ІІ кварталі 2007 року». В 2007 році було урочисто відкрито першу секцію новобудови. Здача ж двох інших секцій за невідомих причин відкладалась. «Дім довго не здавали в експлуатацію, і коли ми зрозуміли, що нічого не буде зроблено, компанія–підрядник просто зникла», — каже жінка. Враховуючи ситуацію, інвестори вирішили самостійно завершити будівництво омріяного будинку. «З вересня 2008 по лютий цього року за рахунок додаткових фінансів ми провели необхідні роботи з підготовки будинку до здачі в експлуатацію на загальну суму понад 200 тисяч гривень», — розповідає Христина Мужецька.
Та на цьому афера не закінчилась. Протягом останніх днів у будинку почали з’являтись невідомі люди. Вони почали заявляти про свої права на квартири і повідомили, що в банках у них оформлені кредити на ці квартири. «Як виявилося, в банках були оформлені кредити на підставних осіб «Донтехліспрому» — працівників компанії–підрядника, їхніх родичів, друзів..., — розводить руками Христина Мужецька. — До останнього часу ці кредити погашувались «Донтехліспромом» (поки керівництво компанії не зникло в невідомому напрямку)». Так, за інформацією «УМ», на кожного фіктивного інвестора банком було оформлено по три–чотири квартири (!!!). Сьогодні «тіньові» інвестори намагаються продати нерухомість і погасити заборгованість перед банками».
Що тепер робити, ошукані люди не знають. Шукати правди в компанії–підрядника марно, а міська влада також зарадити не в змозі. Місяць тому горе–інвестори подали заяву в прокуратуру про порушення кримінальної справи за фактом шахрайської схеми продажу квартир. Але досі жодної офіційної відповіді люди так і не отримали.
А ТИМ ЧАСОМ...
Аферисти вже розробили кілька схем, на які продовжують попадатися довірливі інвестори: «інсценізація будівництва» (майбутнім вкладникам показують виритий котлован, захищену територію і працівників, що нібито готують площу до початку будівництва); «два власники, одна квартира» (при введенні будинку в експлуатацію і видачі документів на право власності одна квартира може знайти відразу кількох господарів); розпродаж квартир (коли посеред будівництва девелоперська компанія стикається з браком коштів на його продовження і заявляє про продаж квартир за неймовірними знижками) та безліч інших методів одурити людей.