Судан без гуманітарної допомоги
У відповідь на видачу Міжнародним трибуналом у Гаазі ордера на арешт президента Судану Омара ель–Башира, котрого підозрюють у геноциді населення провінції Дарфур, він прийняв рішення вислати з Судану 13 гуманітарних організацій, більшість із яких працює під патронатом ООН і здійснює у Дарфурі найбільшу на цей час гуманітарну операцію у світі. Серед організацій, яким запропоновано залишити країну, — британські «Оксфам» та «Врятує дітей», американська «Турбота» та французька «Лікарі без кордонів». ЄС, США та Генсек ООН закликали Судан відкликати своє рішення про вислання цих організацій. Воно «загрожує життю сотень тисяч людей», які користуються гуманітарною допомогою, заявив речник ЄС Джон Кленсі.
Електронні листи фінів — під контролем начальства
Фінський парламент ухвалив суперечливий закон, за яким керівникам підприємств, організацій, ВНЗ тощо надається право частково контролювати приватну електронну пошту своїх співробітників, яку вони розсилають у робочі години. Щоправда, керівники можуть перевіряти лише те, кому і коли були відправлені електронні листи, а не їх зміст. Ініціатором такої правової регуляції виступив фінський концерн «Нокія», коли встановив, що в 2005 році один із його працівників у робочий час відправляв таємні документи концерну до Китаю. Одна з фінських організацій, яка переймається свободою слова у віртуальному просторі, звернулася до президента Фінляндії із закликом не підписувати закон і пообіцяла оскаржити його в судовому порядку.
«Єдина Росія» — це КПРС, вважає Горбачов
Перший і останній президент Радянського Союзу Михайло Горбачов у інтерв’ю агенції «Ассошіейтед пресс» порівняв правлячу в Росії кремлівську партію «Єдина Росія» з КПРС. «Єдина Росія» є партією бюрократів і поганою копією КПРС», — заявив колишній генсек Компартії Радянського Союзу. Партія на чолі з прем’єром Володимиром Путіним зараз представлена в парламенті 315 із 450 депутатів.
Говорячи про світову економічну кризу, Горбачов стверджує, що вона продемонструвала, що капіталізм потрібно збагатити деякими елементами соціалістичного ладу.
Як у Фінляндії карають мільйонерів на дорогах
Фінський мільйонер Ярі Баер був покараний за перевищення швидкості штрафом у розмірі 111 тис. 888 євро. Він їхав зі швидкістю 82 км/ год. місцевістю, де дозволено 60 км/ год., повідомила фінська газета «Савон саномат». Такий високий штраф пояснюється тим, що фінське законодавство передбачає за серйозні порушення штрафи, пропорційні заробітній платі порушника. При цьому за основу приймається остання декларація про прибутки, а Баер, згідно з її даними, заробляв 570 тис. євро щомісяця. Цікаво, що якби він їхав зі швидкістю 80, а не 82 км/ год., то порушення вже не кваліфікувалося б як серйозне і підприємець відбувся б штрафом лише 112 євро.
Найбільший в історії Фінляндії штраф — 116 тис. євро — було виписано 2002 року членові правління концерну «Нокія» Анссі Ваньйокі, який їхав центром Гельсінки зі швидкістю 75 км/ год. при обмеженні 50 км. Але порушник подав апеляцію, і суд зменшив штрав до 6 тис. євро.