Американська космічна агенція (НАСА) запускає в космос за допомогою ракети–носія «Дельта ІІ» космічний телескоп «Кеплер». Представники НАСА повідомили, що запуск мав відбутися з космодрому на мисі Канаверал учора в одне з двох сприятливих часових вікон: між 22.49 та 22.52 або між 23.13 та 23.16 за флоридським часом, тобто вже сьогодні вранці за київським.
Завдання телескопа — пошук у міжзоряному просторі планет, схожих на Землю. Вартість цього проекту становить 600 млн. доларів.
«Кеплер» є першим космічним апаратом НАСА, який здатен знаходити планети, на кшталт Землі, що обертаються на подібних орбітах навколо інших сонць нашої галактики. Упродовж трьох років «Кеплер» буде вдивлятися головним чином в сектор Чумацького Шляху, де розташовані сузір’я Лебедя та Ліри. Там є більше 100 тисяч сонць.
«Кеплер» реєструватиме характерні послаблення яскравості далеких зірок, коли їх прикривають планети, які обертаються на орбітах навколо них. Таким чином апарат отримуватиме інформацію про ці планети. «Хоча телескоп і не виявить позаземне життя, але він віднайде планети, де позаземне життя є можливим», — пояснив один з учасників проекту, астроном Вільям Борукі. З іншого боку, може з’ясуватися, що наша планета є абсолюно унікальною, і ми, земляни, самотні у Всесвіті.
На цей час астрономам відомо про приблизно 300 планет, які обертаються навколо інших зірок, але всі вони є значно більшими за Землю.