17,5 мільярда доларів
придбали цьогоріч банки в Україні з подальшою метою незаконного виведення цих коштів за кордон. Як повідомляє Державна податкова адміністрація України, у минулому році 2,7 мільярда доларів було перераховано за кордон як плату за імпортну продукцію, яка фактично так і не була ввезена в Україну. Ще 4,6 мільярда перераховано за схемою повернення портфельних і прямих інвестицій.
3,4 мільярда доларів
знадобиться країнам–донорам на відновлення Сектору Газа. Найбільше грошове вливання — 1 мільярд доларів — зобов’язалася надати Саудівська Аравія, повідомляє ІТАР–ТАКС. Загалом арабські країни виділять на ці цілі 1,65 мільярда доларів. Ще 900 мільйонів пообіцяли Сполучені Штати Америки. А трохи більше півмільйона доларів дадуть країни Євросоюзу.
5 мільярдів гривень
втратила наша держава внаслідок реалізації програми компенсації за вкладами Ощадбанку СРСР. Як повідомив голова Рахункової палати України Василь Симоненко, на початку минулого року уряд, не маючи гривневих ресурсів, спрямував на виплату компенсацій позичені у 2007 році валютні кошти. Загалом на такі цілі використали 770 мільйонів доларів, які Україна тепер віддаватиме з доплатою 6,6 відсотка річних і враховуючи девальвацію гривні.
6,5 мільйона українців
одержали державні акти права власності на землю. За повідомленням заступника голови Державного комітету з земельних ресурсів України Дмитра Завтура, у 2008 році держактів на право володіння землею оформили 294 тисячі наших співвітчизників, що на 12 відсотків більше, ніж у попередньому році. Пан Завтур також додав, що станом на
1 січня поточного року площа приватизованих земель становить 4 мільйони гектарів.
412 тисяч випускників
виявили в цьому році бажання пройти Зовнішнє незалежне оцінювання. За повідомленням Інформаційного центру незалежного оцінювання, найбільше охочих пройти ЗНО на Сході — у Донецькій, Дніпропетровській і Харківській областях. Найменше зареєструвалося учнів на Буковині. А найпопулярнішими предметами, окрім обов’язкових української мови та літератури, стали математика та історія України, яку обрали 56,3% і 41,7% зареєстрованих відповідно.
1622 робочі місця
створено на Прикарпатті у січні поточного року. Як повідомив під час наради заступник голови Івано–Франківської облдержадміністрації Володимир Шкварилюк, нині в регіоні вдвічі зменшився попит на робочу силу. У перший місяць 2009 року служба зайнятості області зареєструвала 3924 особи, що на півтори тисячі охочих влаштуватися працювати менше, ніж у січні минулого року. З них працевлаштовано 1628 людей, ще 2000 прикарпатців отримали статус безробітних.
80 відсотків киян
готові висловити недовіру міському голові Києва Леоніду Черновецькому в разі проведення відповідного референдуму. Згідно з опитуванням, проведеним «Українським демократичним колом» на замовлення Інституту політики, 9,5% мешканців столиці сказали б, що довіряють чинному меру. При цьому 75,4 відсотка киян підтримали б дії Президента України Віктора Ющенка, якби глава держави відсторонив Черновецького від виконання своїх обов’язків.
35,2 відсотка українців
кажуть, що з початком кризи їм інколи не вистачає грошей навіть на їжу. А майже третина українців, 36,5 відсотка, скаржаться, що купити в нинішніх умовах одяг та взуття є проблематично. Про це свідчать результати телефонного опитування «Пульс кризи», проведеного Інститутом Горшеніна. Лише 22,9% наших співвітчизників заявили, що можуть дозволити купувати собі все необхідне, окрім цінних речей. Ще 3,2% практично взагалі не відчувають матеріальних труднощів. І лише 1,1% сказали, що можуть навіть у період кризи купувати дорогі речі й автомобілі.