Процес Ходорковського
Хамовничеський суд Москви не задовольнив клопотання адвокатів екс–керівника ЮКОСу Михайла Ходорковського про відвід державних обвинувачувачів — представників Генпрокуратури Росії Дмитра Шохіна та Валерія Лахтіна. Адвокати пояснюють це «поведінкою держобвинувачувачів на попередньому процесі у справі ЮКОСу». Суд відхилив іще одне клопотання — щоб підсудні Лебедєв та Ходорковський перебували не в боксі з куленепробивного скла, а за одним столом з адвокатами, передає «Інтерфакс».
«Обличчя» «Вінстон» помер від раку горла
У США на 69–му році життя помер актор та фотомодель Алан Лендерс. Він десятиліттями, у 70—80–х роках, рекламував цигарки «Вінстон», завдяки чому і став усесвітньо відомим, повідомляє «Ассошіейтед пресс». У 1987 році в Лендерса, котрий палив із дитинства, лікарі діагностували рак горла, невдовзі йому видалили одну з легень. Тож решту життя «Вінстон–мен» провів у боротьбі з тютюновими компаніями. У 1995 році, та й ще кілька разів після цього, Лендерс подавав колективні судові позови проти низки американських тютюнових компаній — від імені сотень тисяч людей, чиє здоров’я було підірвано курінням.
Куба очищає уряд
Колишній лідер Куби Фідель Кастро, який через важку хворобу в лютому 2008 року передав владу своєму братові Раулю, вчора пояснив через ЗМІ причини великої «зачистки» в уряді, яку було проведено цього понеділка. Лідер кубинської революції пояснив, що йдеться не про «заміну людей Фіделя на людей Рауля», а про «оздоровчий характер змін у керівництві». «Нектар влади, заради якого вони не шкодували жертв, збудив їхні амбіції, котрі й спонукали їх до негідних учинків. Іноземний ворог покладав на них великі надії», — так, у притчевому дусі, пояснив Фідель відставку десяти впливових міністрів. Нагадаємо, 2 березня Рауль Кастро звільнив із посад міністра закордонних справ Куби, заступника голови уряду, міністра економіки та деяких інших високих чиновників з Державної ради Куби.
Фрески Шагала — у заставу
Славетний нью–йоркський театр «Метрополітен–опера» заклав у заставу дві фрески Марка Шагала, які прикрашають холи театру. Два панно — «Тріумф музики» та «Джерело музики» — вперше за останні 50 років стануть предметом застави. «Метрополітен–опера», як передає радіо «Ехо Москви», змушений був піти на такий крок, рятуючись від фінансової кризи. Втім керівництво театру сподівається, що вдасться знайти інші джерела фінансування — для зарплатні трупи та загалом на функціонування закладу культури, і фрески Шагала не буде продано.