Ніхто ще не вхопив Бога за бороду. Навіть Леонід Черновецький, який, за його ж словами, обговорює з Вседержителем київські тарифи. Мер столиці перетворився на постійні об’єкти для жартів, а Київ — на епіцентр соціальних потрясінь, зазначив Президент України Віктор Ющенко. Самому Ющенкові не до сміху: по–перше, йому не потрібна така бомба уповільненої дії, як повсякчас готовий до локальних повстань Київ. По–друге, главі державі остобісило отримувати ляпаси від власного підлеглого. То Черновецький ігнорує укази Президента, якими той корегує недолугу політику столичного очільника, то взагалі дозволяє собі не являтися на нараду до секретаріату.
Про те, що вчора о десятій ранку Президент мав трохи провітрити мізки вже геть некерованому меру, було відомо заздалегідь. Черновецькому довелося згорнути свій позаплановий відпочинок у Єгипті та прибути до Києва. Дорогою він мав нахабство стверджувати, що мало не сам викликає Президента «на килим». Але, у підсумку, замість себе Черновецький направив на Банкову свого заступника Анатолія Голубченка та секретаря Київради Олеся Довгого. Формальна причина відсутності мера полягає в нібито різкому погіршанні його здоров’я. Цікаво, що ще зранку джерела «УМ», близькі до Віктора Андрійовича, говорили, що в такому випадку Президент мера «простить». Адже хворіє людина, що поробиш... А Довгий, заразившись від «шефа» недитячою зухвалістю, стверджував, що з Президентом вони «порозуміються».
Але ані порозуміння, ані прощення не сталося. Ющенко був радикальним як ніколи. А його месиджі потерпаючому від невідомої бацили Черновецькому були гранично гострими. Він зауважив, що деякі рішення КМДА принижують усіх киян, що тарифна та соціальна політика мера нікуди не годиться. Київ став взірцем того, яким не має бути нормальне місто, перетворившись на «театр абсурду», казав Президент. Він також висловив обурення дискримінаційною політикою в питанні оплати послуг ЖКГ, боргами «Київенерго» перед «Нафтогазом», транспортним маразмом, який влаштував Черновецький (йдеться і про заборону на в’їзд до Києва вантажівок, і про здорожчання муніципального транспорту, і про війну киян із паркувальниками). «Або прощайтесь із популізмом, або платіть за цей популізм», — передав Ющенко Черновецькому.
Намагання окремих керівників міста «перекрити» провали в роботі «дутими» цифрами та пафосними словами дивідендів не принесли. Глава держави доручив відповідним службам перевірити виявлені порушення, а Генпрокуратура вивчить окремі аспекти діяльності столичної влади. Звіти Віктор Ющенко чекає вже до кінця березня, а заслухають їх на спеціально скликаній нараді.
Зрештою, Президент розповів і про відомий йому тиск на бізнесменів, яких Черновецький змушував звертатися замість суду до «Ліги юридичного захисту інтересів споживачів». «Тільки через те, що голова цієї ліги — Леонід Черновецький?» — запитав Ющенко. Він висловив невдоволення і введенням платних медичних послуг, і платних телефонних ліній КМДА (до речі, прокуратура вже заборонила брати з громадян гроші за дзвінки до київського Call–центру). На нараді, де були присутні керівники силових структур міста — прокурор Києва Євген Блажівський, голова київського управління МВС Анатолій Ярема, а також Генпрокурор Олександр Медведько, Віктор Ющенко доручив розслідувати і деякі «земельні» рішення Київради.
А тим часом Верховна Рада відправила на повторне перше читання законопроект про розмежування функцій і повноважень київського мера та голови міськдержадміністрації. За це рішення проголосували 229 парламентаріїв. «Усі ми є свідками цієї ганьби», — прокоментував необхідність цього закону спікер Володимир Литвин, маючи на увазі останні події в Києві. Прийняття такого документа трохи вкоротить довгі та загребущі руки Леоніда Черновецького, адже щонайменше одне крісло з–під нього буде вибито. Якщо тільки до того часу з посади голови КМДА його не звільнить сам Президент.