Близько 200 водіїв–далекобійників та працівників одеського авторинку «Куяльник» блокують своїми вантажівками чотири з шести смуг автомагістралі Одеса—Київ у районі «конюшинового мосту» біля виїзду з обласного центру. Учасники дорожного пікету вимагають прибуття на місце акції представників уряду, повноважних «вирішувати питання, пов’язані з переглядом тарифів на перевезення вантажів, розмірів транспортного і митного зборів, штрафів, ціни на пальне, а також пріоритетного права місцевих водіїв на вантажні автоперевезення в регіоні». А в разі ігнорування акції протесту погрожуть повністю зупинити рух на автотрасі.
Поруч із пікетувальниками перебувають також представники Управління Міністерства внутрішніх справ України в Одеській області, які документують і ведуть відеозапис на місці перекриття пікетувальниками центральної магістралі країни. Як роз’яснив журналістам заступник начальника облуправління міліції Дмитро Фучеджі, «ми застерегли організаторів та учасників акції, що проблеми погашення кредитів і безробіття мають вирішуватися в державних установах, судах і прокуратурах, а зовсім не методом блокування автомагістралі державного значення. А поки що документуємо фактаж для того, щоб мати змогу дати правову оцінку події. Швидше за все, буде ініційовано порушення кримінальної справи за фактом перекриття магістралі державного значення».
Голова Одеської облдержадміністрації Микола Сердюк, який теж побував на ділянці блокування автомагістралі, зауважив, що «про проблему одеських далекобійників знають усі, в тому числі й керівництво уряду та держави. Однак вирішити її упродовж одного–двох днів неможливо, на чому наполягають учасники протизаконного блокування руху на магістралі, — для цього потрібно щонайменше два–три тижні». Керівник регіону зазначив, що під час бесіди з учасниками пікету «поставив і свій підпис під листами автоперевізників» на адресу центральних органів державної влади. І поінформував, що 4 березня Кабінет Міністрів планує розглянути їхні вимоги, а перелік вимог до уряду вислухав під час діалогу з протестувальниками заступник міністра транспорту Володимир Работньов.
Водночас, зауважив пан Сердюк, автоперевізники також вимагають негайного врегулювання «питань кредитної заборгованості за квартири, побутову техніку, що навряд чи варто змішувати». У нагнітанні напруження серед учасників акції він звинуватив членів проросійської депутатської групи «Родіна» Одеської міськради, які з усіх сил намагаються політизувати проблеми далекобійників. «Людей вивезли на мітинг і кинули, — заявив Микола Сердюк, — а ті державні структури, які повинні були допомогти цим людям, самоусунулися».
Утім виклала свою позицію далекобійникам щодо відтермінування погашення кредитів та забезпечення роботою й глава Держкомпідприємництва Олександра Кужель, котра теж розмовляла з ініціаторами акції через сотовий телефон по гучномовцю. За її словами, Верховна Рада зараз розробляє п’ять законопроектів, покликаних нормалізувати ситуацію, що виникла. А провести зустріч із водіями та дрібними підприємцями з невідкладних проблем готова вже в четвер Прем’єр–міністр Юлія Тимошенко. «Виберіть десять осіб, які можуть озвучити вимоги, і о 9–й ранку 5 березня ми зустрінемося у Кабміні з Прем’єром. От усі разом і вирішимо ваші проблеми».
Однак через несподіваний робочий візит пані Тимошенко до французької столиці, що почався у середу, очевидно, і зустріч учасників акції з главою Кабміну зможе відбутися, всупереч запевненням глави Держкомпідприємництва, хіба що після 5 березня. Так само й розгляду своїх проблем на засіданні Кабміну автоперевізникам доведеться почекати довше...