Міжнародний валютний фонд готовий розглянути лист–звернення від української влади одразу, як тільки він надійде до офісу МВФ у Вашингтоні. За словами директора–розпорядника Фонду Домініка Стросс–Кана, лист про наміри, узгоджений Президентом і Прем’єр–міністром, підвищує шанси на отримання Україною другого траншу позики від МВФ. Про це пан Стросс–Кан сказав під час телефонної розмови з Президентом України Віктором Ющенком.
Лист було погоджено на нараді в секретаріаті Президента в понеділок. Звернення мали підписати глава держави, керівник уряду і голова Нацбанку. Володимир Литвин відмовився ставити свій підпис під листом, пояснивши це потребою ухвалити відповідне рішення ВР. Відтак склалася вельми цікава ситуація: Тимошенко знайшла однодумців серед опонентів, тоді як її соратник по коаліції — спікер парламенту — фактично «умив руки». Опозиція, яка була представлена на нараді «регіоналом» Миколою Азаровим, теж відмовилася підписувати звернення.
Утім, як уточнила прес–служба Президента, «відповідно до процедур співпраці з МВФ... підписи голови парламенту чи лідера опозиції (під листом. — Ред.) не передбачаються».
Віктор Ющенко сказав, що умови надання кредиту Україні суттєво не зміняться. «Ідеологія самого кредиту суттєвих змін не буде мати, з точки зору періодичності, обсягів і засад», — відзначив він.
Що ж до Прем’єр–міністра, то вона відзначила, що обговорення листа проходило в конструктивному руслі. «Немає сумніву, що Україна отримає другий транш МВФ», — переконана Юлія Тимошенко.
Під час наради сторони домовилися про подальший план антикризової роботи, яка триватиме в тому ж форматі — на зустрічах Президента, Прем’єра, спікера, голови НБУ та представника опозиції. Так, наступного понеділка темою наради стане політика приватизації.
Ще одна важлива домовленість — порозуміння про потребу підкоригувати бюджет. «Зміни до бюджету — це один із ключових ефективних засобів боротьби з антикризовими проявами. Думка в уряді була інша. Але сьогодні ми домовилися, що зміни до бюджету будуть внесені», — розповів Президент України. За його словами, зміни будуть внесені у квітні–травні.