Унікальна виставка досі не бачених в Україні картин «батька Тараса», присвячена його 195–річчю з дня народження, триватиме лише три дні. На виставці представлять роботи Шевченка періоду його заслання в Казахстані, котрі ніколи раніше не експонувалися. Серед них картини з Державного музею мистецтв імені Кастєєва в Астані — «Варсавія» 1860 року, виконана з живописного оригіналу Карла Брюллова, та портрет Парасковії Даленго–Залеської, 1859 року. Оригінали цих творів жодного разу не вивозили з Казахстану в Україну — ані за Радянського Союзу, ані за часів української незалежності.
До речі, Тарас Шевченко — Акин Таразі — для казахів також національний подвижник, адже саме йому судилося одному з перших змалювати красу і велич природи Казахстану. 11 років цього «невеселого» періоду життя Кобзаря, попри заборону малювати і писати, виявилися досить плідними, і більшість творів він присвятив природі, життю та побуту казахів. Найцікавіші твори Шевченка цього періоду — «Тріо», «Пісня молодого казаха», «Байгуші під вікном», «Казашка Катя».
Доповнять виставку Шевченковими картинами з українських музеїв, а також полотнами казахських та українських мистців, присвячених невмирущому класику.