Більшість районів Полтавщини вважаються цілком благополучними за якістю питної води, а в обласному центрі вона, на думку фахівців, узагалі близька до своєрідного еталону. Однак останнім часом про параметри якості живильної рідини тим же таки полтавським фахівцям доводиться говорити суто теоретично. Адже якщо з найближчої свердловини струмує справді чиста джерельна вода, це зовсім не означає, що саме такою вона потрапить до вашого помешкання через мережу трубопроводів.
Як з'ясувалося, з 4817 кілометрів труб водогінної мережі, прокладених на території області, за технічним станом уже зараз потребують негайної заміни більше півтори тисячі кілометрів. Однак зробити таку заміну практично неможливо через відсутність коштів як на рахунках відповідних підприємств, так і в місцевих бюджетах. Адже, за даними комунального підприємства «Полтававодоканал», для того, щоб прокласти лише один метр водогону, необхідно витратити 140 гривень. Причому йдеться у цьому випадку про традиційні металеві (а значить недовговічні) труби, використання сучасних полімерних обійдеться ще дорожче.
За таких умов у Полтаві, де загальна довжина водогінної мережі сягає 606 кілометрів, у минулому році замінили аж... 3,5 кілометра старих труб. Неважко здогадатися, що оновлювати довелося лише ті з них, які, швидше, були схожими на решето й постійно нагадували про себе величезними калюжами. Водночас саме поіржавілі, «зарослі» всілякою гидотою, власне, зношені труби значною мірою впливають на те, що третина обсягу питної води, яка подається у будинки і квартири мешканців Полтавщини по трубопроводах, не відповідає стандартам якості.