Святослав Вакарчук вирушає у всеукраїнський тур із проектом «Вночі». Напередодні піар–агентство, яке обслуговує тур, розіслало журналістам листи від імені фронтмена «Океану Ельзи», де він запрошував на прес–конференцію і просив принести свою улюблену книгу. Лист був дуже позитивний, сам Вакарчук на прес–конференції теж випромінював позитив і політкоректність — на запитання російською відповідав російською, без зіркового роздратування говорив про речі, які вже, очевидно, повторив не одну тисячу разів, був милим і соціально активним. Річ у тім, що в усіх 15 містах, крім концертів, музикант зустрічатиметься із студентами, говоритиме про цінності, про те, що врятує світ — краса, музика, любов; на ці зустрічі він теж проситиме приносити свої улюблені книжки, щоб передати їх у дитбудинки. У туру є спонсор — «Альфа–банк»(Україна), і за бажання можна було б купити 10 000 книжок без будь–яких проблем. «Але ця акція символічна, — каже Святослав, — важливо, щоб це була ініціатива знизу, важливо показати, що кожен може своєю маленькою справою долучитися до великого хорошого діла, що зміни треба починати з себе».
Оскільки Святослав Вакарчук створює благодійний фонд «Люди майбутнього», в усіх містах зустрічається з молоддю, з огляду на його політичний досвід можна припустити, що ця діяльність виллється в організацію якогось принаймні громадського молодіжного руху. «Вам не здається, що якщо будь–який благодійний рух, який ми пробуємо вдягнути в обгортку політики, це вже обгортка минулого? — запитанням на запитання відповів Вакарчук. — Настільки ми вже звикли до розуміння того, що політика — це якесь чудо чи політики — казкові створіння, герої, які можуть прийти і перемогти старих, поганих героїв, і скрізь запанує мир і злагода. Мені здається, що це утопічний підхід. Всі ми чекаємо чергових лідерів, чергових політичних сил, і ніхто не задумається, що ми мусимо починати змінюватися з себе — приносити книжки, виносити сміття, прибирати біля свого будинку, вміти захищати свої права. Я не вірю, що будь–який політичний проект сьогодні здатний дати відповіді на всі запитання, тільки кожна людина окремо і в сумі дія всіх людей разом дадуть результат. І тоді з’являться політики, які служитимуть суспільству, і сили політичні, і громадські рухи, і музика в нас на телебаченні буде інакша, і люди будуть більше читати».
Отже, музичний тур і благодійний проект водночас починаються концертом у київському Палаці «Україна», тур охопить 15 міст і 11 квітня фінішує теж у Києві (всі охочі не можуть потрапити на концерти, тому в деяких містах відбудеться по два концерти). Залежно від площі залу, музиканти розробили два формати дійства: на великих майданчиках на сцені буде багато музикантів, гастрольний оркестр, у камерних залах обмежаться камерним складом — п’ятеро осіб, фортепіано, саксофон, контрабас, гітара. «І камерний варіант мене сьогодні цікавить більше, бо це нове», — каже Святослав. Де провести камерний концерту Києві, музикант іще не придумав, невеликих приміщень із хорошою енергетикою в столиці, як відомо, практично немає. На 27 травня запланований концерт «Вночі» в Москві, пройде він на сцені ...МХАТу. Театральні майданчики у Києві і в Москві не можуть бути випадковістю: «Ми шукаємо атмосферу, — каже Святослав, — сцени, де є енергетика творчості, пошуку, де велика традиція. Якби зал був скромніший, добріший, ніж Палац «Україна», ми б вибрали його, бо занадто там сильний цей номенклатурний дух». Після Москви проект «Вночі» поїде в Пітер, а потім «в усі країни, де представлена творчість «Океану Ельзи». На 70% нова програма побудована на основі альбому «Вночі», дві нові композиції і хіти «Океану Ельзи» в новій обробці.
Нішевий проект «Вночі» «стимульнув» творчість «Океану Ельзи», за два місяці написано 15 пісень нового альбому. «Це буде альбом рок–групи», — запевняє Вакарчук, і додає, що в композиторському плані він буде більш колективним, ніж усі попередні.
ДО РЕЧІ
На прес–конференцію принесли аж три книжки, дві з них — «Казки» Гофмана і «Вечера на хуторе близ Диканьки» — приніс Святослав Вакарчук.