Тиждень тому у Верховній Раді проголосували за законопроект «Про колективне управління правами на твори, виконання, фонограми, відеограми». За словами Руслани Лижичко, документ цей є «рейдерською атакою на колективне управління та спробою монополізувати ринок публічного використання музики в Україні». Це буде єдина «контора», до якої входитимуть творчі спілки і яка контролюватиме гроші від користувачів за авторські й суміжні права. Законопроект просували Степан Курпіль разом із Кендзьором, Танюком, Полохалом, Яворівським, перераховує Руслана. На даний час чемно сплачують радіостанції, кафе і бари за публічне використання музики. Це всього п’ять відсотків від усіх користувачів. Для артистів це другий дохід після концертної діяльності. І ці гроші отримуватимуть люди, які не мають ніякого відношення до творення музики.
«Ми вкладаємо у свої проекти сотні тисяч доларів. Мені повертається з інших країн. В Україні ж за рік за публічне використання моїх пісень виплатили лише 600 гривень», — пояснює Руслана. Музичний продюсер Юрій Фальоса додає, що поляки власникам авторських і суміжних прав щороку виплачують 50 млн. доларів. Україна ж перебуває у топ–списку найбільш піратських країн.
Щоб чужа рука не занурювалася в кишені артистів, 70 відсотків представників шоу–бізнесу створили свою коаліцію виконавців і продюсерів України, яку очолює Софія Ротару. Вони хочуть, щоб у згаданий законопроект було внесено зміни й артисти отримували свою частку за використання музики. «Ми готові пікетувати Верховну Раду, якщо до нас не прислухаються», — каже Ігор Ліхута.