Не всі в Індії захопилися кіноказкою, яку створив Денні Бойл. Хоча британець визнав, що для нього зйомки були «роком красивого життя в Мумбаї», і з надзвичайної теплотою відгукується про його мешканців, місцеві націоналісти звинувачують режисера в тому, що він «проексплуатував» індійську тематику.
Протести почалися вже після індійської прем’єри «Мільйонера з нетрів» на початку лютого. Особливо масово висловлювали обурення фільмом фундаменталісти та націоналістичні політичні партії. У штаті Гуджарат була створена ініціативна група, яка подала судовий позов до творців фільму «за образу гідності індійського народу». У Гоа члени потужної націоналістичної групи «Шів Сена» вщент рознесли кінотеатр, де демонструвався фільм. У Чандигарі наповп влаштував погроми в кількох кінотеатрах.
Що ж викликало лють? Передусім образливе зображення індуського бога Рами. «Вже сама назва фільму демонструє хвору ментальність британців», — заявив Віджей Сінгх Бхардвадж, речник групи «ВішваХінду Парішад». Хрещений батько індійського кіно, ідол індійців Амітабх Баххан (він з’являється у фільмі «Мільйонер з нетрів» у короткому епізоді, коли головний герой стрічки намагається взяти в Баххана автограф) написав у своєму інтернет–блозі: «Мільйонер з нетрів» демонструє Індію як країну «третього світу», як брудну націю, що розвивається, і це викликає біль і відразу серед націоналістів і патріотів. Але знайте, що такі брудні нетрі існують навіть у найбільш розвинених націях».
Не лише індійська біднота, а й політики та діячі культури Індії не звикли бачити і не сприймають у боллівудському кіно бодай елементи реалізму. Кіно, в уяві індусів, має зображувати мало не райське життя — з коханням, піснями та танцями. Демонстрація правди, навіть часткової, є злочином проти доброї фантазії.