Представники медиків, МАФів, перевізників, Бюро ритуальних послуг та Національного комітету порятунку бізнесу оголосили, що час акцій протесту «до обіду» вичерпано. Сьогодні о дев’ятій вони прийдуть до стін мерії, звідки не підуть, доки влада не вдовольнить усі їхні вимоги, головною з яких є оголошення мерові Києва вотуму недовіри. Протестувальники стверджують, що добре підготувались до затяжної облоги. «У нас є намети, в яких можна жити кілька місяців, кухня», — розкрив карти представник об’єднання транспорту Києва та Київської області «Столиця» Юрій Артеменко.
Політика столичної влади змусила підприємців вдатись до активних дій ще 4 та 12 лютого. Тоді під стінами КМДА відбулися мітинги, і 12 лютого на черговому засіданні міськради депутати затвердили пакет рішень, якими скасували свої ж попередні рішення. Однак, аби документ став чинним, його має ще затвердити міський голова Леонід Черновецький, чого він робити не поспішає.
Цікаво і те, що завтра, коли протестувальники прийдуть до КМДА, потрібних їм людей там не буде. Мер наразі перебуває в Ізраїлі, а Олесь Довгий учора заявив, що переносить сесію «на невизначений термін». «Нас це не зупинить», — стверджує представник громадської організації «Правозахист» Тетяна Петренко.
Лариса Комарова, голова Київської профспілки працівників охорони здоров’я, говорить про війну, яку оголосила міська влада працівникам медицини. «Влада постаралася зробити так, аби поставити лікарню проти пацієнта. З початку червня почали рости борги за медикаменти, їжу, дезінфікувальні засоби та електроенергію. Відтак ми змушені пропонувати хворим оплачувати медикаменти та перев’язочні матеріали», — каже пані Комарова. За її даними, борг медичних закладів за ліки, їжу, дезінфікуючі засоби та електроенергію вже складає 310 мільйонів гривень, а впевненості у тому, що його погасять, нема.