З вівторка на середу долар подорожчав у середньому на 28 копійок. Комерційні банки вчора вдень пропонували долар по 9,5—9,85 за гривню, а здати «зелені» можна було в середньому по 9,2 грн. за долар. Офіційний курс долара тримається незмінним — 7,7 гривні. Євро подорожчало в комерційних банках та в обмінниках майже на гривню. Купити євро можна було в середньому по 12,7 грн., а от продати — по 11,7 грн. Офіційний курс євро, встановлений НБУ, — 8,9 гривні.
Деякі комерційні банки, за погодженням з НБУ, намагалися тримати курс гривні на рівні 8,7—8,95 грн. за долар. Хоча «зелена» готівка в касах таких фінансових установ не завжди є у вільному продажу.
Національний банк зреагував на бліцкриг долара і вчора о 15.00 пригрозив комерцбанкам санкціями за спекуляцію ситуацією. У Центробанку заспокоювали: мовляв, історія ця дуже схожа на грудневу, коли за добу долар подорожчав на 2 гривні, але невдовзі ситуацію вдалося вгамувати. І вчора також, після 16–ї години, курс долара суттєво понизився.
Як зазначають експерти, однією з багатьох «політичних» причин паніки попередніх днів на валютному ринку є загроза відмови Міжнародного валютного фонду в наданні Україні кредиту. Вочевидь, МВФ відреагував на «доларову ситуацію» в нашій країні, отож учора постійний представник Фонду в Києві Макс Альє у розмові з Головою Верховної Ради Володимиром Литвином натякнув, що гроші МФВ таки готовий надати. «МВФ повністю відданий завданню допомогти Україні в ці складні часи, — цитує пана Альє УНІАН. — І готовий... посприяти побудові діалогу між гілками влади в Україні». Водночас представник МФВ наполіг на важливості напрацювання спільного плану дій задля системного подолання кризи і конкретно не вказав, коли ж «готовий на все» Міжнародний валютний фонд надасть нам черговий транш.
АНЕКДОТ ІЗ ПРИВОДУ
До київського магазину дешевих товарів «Усе по 10 гривень» завезли долари.