Головні світові Тижні моди, хоч і з втратами, але тримають марку. 20 лютого закінчився нью–йоркський Mersedes–Benz Fashion Week і тиждень чоловічої моди в Мілані, сьогодні завершує роботу модна п’ятиденка в Лондоні, відсьогодні і до 4 березня в Італії проходитиме тиждень жіночого прет–а–порте Milano Moda Donna, затим буде Париж. Генеральний продюсер Ukrainian Fashion Week Володимир Нечипорук сказав на недавній прес–конференції: «Коли восени минулого року мене запитували, чи буде наступний український тиждень, я говорив, щоб буде, навіть якщо моделі ходитимуть по доріжках Пушкінського парку, а підсвічувати їм доведеться ліхтариками». До крайнощів не дійшло — Ukrainian Fashion Week відбудеться з 12 по 17 березня в Києві, в Пушкінському парку. Попри те, що цього сезону в Тижня немає генерального спонсора і ще тиждень тому була дірка в бюджеті в кількасот тисяч гривень, організатори настроєні оптимістично — хоч графік UFW і скоротився на кілька дуже цікавих позицій, за рахунок двох учасників Trade Mark Defile (його вже точно через кризу не буде) — ТМ SEREBROVA і РІТО, збереження «Нових імен» та Fresh Fashion назбирується шість повноцінних днів показів. У програмі присутні всі основні гравці вітчизняного модного бізнесу, і традиція — UFW відкриває Лілія Пустовіт. Незвично, що Вікторія Гресь та Ірина Каравай покажуть по одній колекції замість двох — перші лінії. Сарафанне радіо по секрету передало, що Вікторія Гресь зробить два в одному, в колекції першої лінії зробить друголінійний джинсовий блок. Віктор Анісімов, який теж працює на два фронти, першої лінії не показуватиме, в останні дні він вирішив показати хоча б колекцію для WAWA.
Отже, з 12 по 17 січня одяг сезону осінь–зима 2009—2010 представлять Лілія Пустовіт, Вікторія Гресь, Ольга Громова, Олексій Залевський, Олена Даць, Ірина Каравай, Андре Тан, Тетяна Земськова й Олена Ворожбит, грузинський дизайнер Автанділ Цквітінідзе, Тетяна Іващенко для «Текстиль–люкс», Лілія Літковська для Annlee, Анна Бублик, LUVI, Оксана Караванська та інші. Приємно, що у важкі кризові часи вдалося зробити колекції цікавим молодим дизайнерам Олені Буреніній та дуету KAMENSKAYAKONONOVA. Тепер про втрати — кризову зиму не подолали Наташа Глазкова, Олеся Теліженко, Сергій Смолін (Idol), Світлана Тєгін, Наталя Соболєва і Людмила Вронська, Олександр Гапчук, Роксолана Богуцька, Світлана Бевза, Олена Голець.
Коли «УМ» подзвонила в Донецьк до Наташі Глазкової, виявилося, що вона зараз активно працює над колекцією, але в Києві її показувати не буде.
«У нас немає фінансових можливостей для участі в UFW, зате ми покажемо її 24 березня на Московському тижні моди, нам виходить вигідніше: дорогу нам оплачує донбаське земляцтво в Москві плюс у нас там є шоу–руми, візажисти–стилісти безкоштовні, а моделей Зайцев дає у велику розстрочку.
Колекція ще сира, але вже доробляємо. Вона присвячена Хундертвассеру, це такий собі протест проти прямої лінії. Якщо в архітектурі Хундертвассер доводив, що прямі лінії руйнують людську психологію, ми таким чином протестуємо проти не просто прямих, але проти однакових і повторюваних силуетів. У колекції багато принтів картин, кольорова гама, попри те що Хундертвассер яскравий, його улюблені кольори екологічні — беж, оливки, пісочний, шоколадний, така ж і колекція». За словами Наташі, в колекції 25 одиниць, базовий елемент — сукня.
Олеся Теліженко, яка працює в напрямі етномоди, каже, що не бере участі в Ukrainian Fashion Week із–за фінансових проблем: «Є красива картинка, а бізнесу немає. Мені було добре, коли Український тиждень моди мав постійний шоу–рум — хороший, у престижному місці, але він був невигідний організаторам. Я виживаю на індивідуальних замовленнях. Поки що я можу брати участь в UFW раз на рік, якби в мене був партнер — тоді інша справа. Навесні і я хотіла вперше працювати за графіком — дві колекції на рік, але не вийшло: я півроку готуюсь до Тижня, а потім півроку віддаю борги».
Будь–який бізнес сьогодні потерпає від збитків, а тут ще й правила гри такі — багато пафосу і золотого пилку на крильцях. Давайте дочекаємось, чи запропонують українські дизайнери свої антикризові рецепти. Кажуть, що кардинально щось нове в моду приносять або війни, або якісь соціальні катаклізми. Спасибі хоч без війни.