Вибух у румунській військовій лабораторії
Одна особа загинула та двоє отримали поранення внаслідок вибуху у військовій лабораторії, яка має справу з ядерними, біологічними та хімічними матеріалами, повідомила вчора румунська інформагенція «Найноклок» із посиланням на заяву Міністерства оборони цієї країни. Вибух не спричинив пожежі. Зараження навколишнього середовища не сталося. Речник Міністерства оборони Кості Спану повідомив, що в лабораторії, де стався інцидент, зберігалися «радіоактивні, хімічні та біологічні матеріали в мінімальних кількостях».
Індія рветься в космос
Індія виділила 2,5 млрд. доларів на підготовку першого пілотованого польоту в космос. Представник Національної космічної агенції повідомив, що Індія самостійно відправить людину в космос до 2015 року. Перший індійський астронавт уже побував у космосі, але на борту ще радянського корабля. Тепер Індія прагне приєднатися до клубу космічних держав. Країна заперечує, що намагається наздогнати Китай за рівнем космічних програм, але міжнародні оглядачі стверджують, що офіційний Делі серйозно занепокоєний тим, що Китай просунувся далі в освоєнні космічного простору. В жовтні минулого року Індія відправила космічний апарат до Місяця.
Президент Судану може закінчити кар’єру в Гаазі
Міжнародний кримінальний суд з воєнних злочинів у Гаазі закінчив попередній розгляд справи про причетність президента Судану Омара аль–Бешира до здійснення воєнних злочинів у суданській провінції Дарфур. Речник суду повідомив, що рішення про те, чи видавати ордер на арешт аль–Бешира, буде прийнято 4 березня. Лідер провідної опозиційної групи Дарфуру «Руху за справедливість і рівність» Халіл Ібрагім заявив у інтерв’ю британській газеті «Таймс»: «Ордер на арешт означало повний кінець легітимності аль–Бешира як президента Судану». Головний прокурор Міжнародного кримінального суду Луїс Морено–Окампо ще в липні минулого року звернувся до суду з проханням видати ордер на арешт президента Судану за здійснені акти геноциду, воєнних злочинів та злочинів проти людяності.