Лякати людей страшними історіями взялись серйозні науковці — астрономи одноголосно заговорили про небезпечне наближення до Землі астероїда Апофіс діаметром від 350 до 415 метрів, виявленого в космосі ще в липні 2004 року. Якщо тоді таке «сусідство» з Землею не викликало в науковців занепокоєння, то сьогодні народжує побоювання. «Астероїд Апофіс у 2029 році може опинитися в небезпечному до Землі сусідстві», — таку думку висловив прес–секретар Головної астрономічної обсерваторії Російської академії наук Сергій Смирнов, передає «Газета.ру». За його словами, «у 2012 році також очікується деяке зближення Апофіса з нашою планетою, тільки після цього ми зможемо остаточно визначити його орбіту в 2029 році».
«Орбіта цього астероїда дуже схожа на орбіту Землі, — коментує «УМ» небесне явище український вчений, професор Харківського національного університету ім. Каразіна Дмитро Лупишко. — У п’ятницю, 13 квітня 2029 року, астероїд пройде на відстані 35 тисяч кілометрів від Землі, що більш як у десять разів ближче, аніж орбіта Місяця». За словами вченого, імовірність зіткнення з Землею мала, але вона існує. За оцінкою іноземних науковців, ймовірність зіткнення астероїда з планетою через 20 років становить один шанс із 45 тисяч. Але при ймовірній зустрічі Апофіса з Землею наслідки будуть катастрофічними: під ударну хвилю потраплять тисячі квадратних кілометрів, а решта території Землі вкриється пилом. Якщо ж астероїд упаде в океан, то може викликати могутнє цунамі.
Учені всього світу сьогодні обговорюють питання, яким чином можна змінити траєкторію руху астероїда. Група науковців Європейського космічного агентства взялася за проектування супутників та ракет для зіштовхування астероїда на іншу орбіту. Також розглядаються й інші варіанти запобігти зіткненню — ракетна або лазерна атака. Та більшість науковців сьогодні схиляється до простішого варіанту — вдарити по астероїду космічним кораблем і змінити траєкторію його руху. Як стверджує Дмитро Лупишко, подібний випадок тісного зближення астероїда з Землею — не виняток. «Таке траплялося й раніше, просто ніхто про це не знав. На Землі сьогодні близько 200 кратерів ударного походження неймовірних розмірів, — зазначає український науковець. — Тільки тепер астрономи можуть детально аналізувати ситуацію — сьогодні відкривають навіть дев’ятиметрові астероїди!».