Що й казати, якщо лише в Київській області ледь не щодня одна–дві людини накладають на себе руки! Таку сумну статистику «УМ» навели в Центрі громадських зв’язків обласної міліції Київщини. За словами співробітниці прес–служби Лесі Попович, щороку в області добровільно іде з життя понад чотири сотні осіб, а це приблизно одна–дві людини щодня. Але останнім часом кількість випадків самогубства зростає: за даними міліції Київщини, у 2008 році покінчили життя самогубством 439 осіб. А лише за січень 2009 року вже зафіксовано тридцять самогубств. Найчастіше —це люди середньої вікової категорії (40—60 років).
А взагалі, згідно з державною статистикою, за останні десять років покінчили із життям понад 150 тисяч українців — 19,4% з їх числа позбавили себе життя через страх перед покаранням, 18,1% — через домашні негаразди, 17,7% самогубців є душевно хворими, а ще 8,2% — через грошові втрати. Але в МВС відзначають, що наразі, під час світової економічної кризи, саме останній, грошовий, чинник поступово стає головним. Люди усе частіше йдуть із життя через проблеми з грошима, економічну нестабільність, тяжку ситуацію з кредитами та нездатність виплачувати заборгованість перед банками.
«Коли люди, набравши десятки тисяч боргу, з різних причин втрачають роботу, постають перед обличчям бідності, а далі втрачають віру в себе і вважають цю ситуацію безвихідною. Різні життєві негаразди також для деяких людей стають фатальними — невдале кохання, безробіття і бідність, смерть ближнього, пияцтво та наркоманія, каяття після злочину тощо», — зазначають в обласній міліції.
Невтішні самогубні тенденції у зв’язку із фінансовими проблемами констатує і запорізька міліція. Як повідомили «УМ» у Центрі громадських зв’язків обласної міліції Запоріжжя, тільки за останні декілька днів у регіоні зафіксовано два подібних випадки. Так, на вихідні в селі Семенівка Пологівського району покінчив життя самогубством 41–річний чоловік — батько трьох неповнолітніх дітей, старший із яких, – інвалід. Чоловік повісився в лісосмузі перед селом, куди повертався після візиту на біржу праці (ні він, ні дружина не мали постійного заробітку). У машині міліція виявила передсмертну записку, у якій чоловік написав, що прийняв рішення накласти на себе руки після того, як програв п’ятсот гривень на ігрових автоматах. Останні гроші він віддав на милість фортуни, сподіваючись поліпшити матеріальне становище сім’ї.
Другий випадок самогубства стався в Кам’янко–Дніпровському районі області, де чоловік повісився в гаражі через десять тисяч гривень банківського кредиту, які він не міг сплатити після втрати роботи, повідомляє запорізька міліція. Ще раніше низка запорізьких ЗМІ публікувала інформацію про самогубства серед звільнених співробітників ЗАТ «ЗАЗ», проте прес–служба підприємства даної інформації так і не підтвердила.
Ступені бар’єру до самогубства у різних особистостей значно розрізняються. За наявності однакових причин та умов люди поводяться по–різному. У реальному житті причини діють на різних рівнях, тісно взаємодіючи, їх підсилюють певні умови. Звичайно ж слабкість, яка штовхає до суїциду, ніколи ніким не схвалювалась і не підтримувалась.
Самогубцеві церква відмовляє навіть у хресті над могилою, хоронячи його не разом з усіма померлими. Мимоволі напрошується висновок, що сам себе позбавити життя зможе кожен, а подолати існуючи проблеми — ось випробування на витримку та силу волі.
А ТИМ ЧАСОМ...
У Тернополі застрелився оперуповноважений сектору розшуку злочинців та безвісти зниклих міського відділу міліції. За словами прес–секретаря прокурора області Лесі Долішної, інцидент трапився 21 лютого. Колеги виявили 31–річного міліціонера з вогнепальним пораненням у туалеті міськвідділу. За попередніми даними, постріл у голову він здійснив із табельної зброї. Каретою швидкої допомоги міліціонера доставили до обласної клінічної лікарні, де від отриманого поранення він помер. Обставини та причини цього вчинку з’ясовуються прокуратурою Тернополя.