На рахунках — майже 100 мільйонів
Найбільший доброчинний проект в історії України, покликаний допомогати важкохворим дітям, отримав перемогу в бюрократичній війні. На черговому засіданні Київради 102 депутати зі 120 проголосували за те, щоб надати лікарні «Феофанія» земельну ділянку площею 10,77 гектара для будівництва Всеукраїнського центру охорони здоров’я матері і дитини — «Дитячої лікарні майбутнього». З огляду на те, що всі необхідні дозволи вже зібрані, проектні роботи завершені, а на рахунку лікарні лежить чимала сума, уже наступного місяця на ділянці почнуться будівельні роботи. Для того, щоб не гаяти часу, Фонд «Дитяча лікарня майбутнього» (створений у межах очолюваного Катериною Ющенко МБФ «Україна 3000») закладе фундамент за власні кошти, не чекаючи державного фінансування.
За словами голови Наглядової ради Фонду «Дитяча лікарня майбутнього» Андрія Мирошніченка, від кінця 2006 року і до сьогодні на рахунки Фонду надійшло 97 567 037 гривень — від фізичних та юридичних осіб. За цей час були нараховані відсотки за депозитами (18,9 мільйона гривень), а 16,5 мільйона витратили на роботи, пов’язані з проектуванням лікарні. Тож сьогодні на всіх рахунках Фонду є 99,9 мільйона гривень.
Як розповіли «УМ» у фонді «Україна 3000», розбіжність між цією сумою та задекларованими 262 мільйонами гривень пояснюється просто. Деякі бізнесмени вирішили поділитися з лікарнею великими коштами (декілька мільйонів), які не виймеш із бюджету фірми за один день без ризику «запороти» власну справу. Тому благодійники уклали з фондом угоди, де зазначили, які суми і впродовж якого часу вони переводитимуть на «дитячі» рахунки. Терміни багатьох угод ще не закінчилися, відповідно, кошти надходитимуть і надалі. А декілька благодійників у зв’язку з фінансовою кризою не зможуть дати обіцяних коштів, тому що самі опинилися «на мілині». «Крім того, чимало людей в угодах зазначили, що хочуть дати грошей на оснащення саме певного відділення (наприклад, перинатального), — зазначила керівник прес–служби МБФ «Україна 3000» Бутенко–Беба. — Зрозуміло, що вони виділятимуть гроші на закупівлю обладнання не сьогодні, а тоді, коли будуватимуться відповідні приміщення».
На заваді стали реліктові дерева
Найскладніший український медичний проект (за визначенням міністра МОЗу Василя Князевича) реалізовуватимуть не на тому місці, де три роки тому урочисто заклали капсулу у фундамент майбутньої лікарні. Як пояснює Андрій Мирошніченко, річ у тім, що на першій ділянці, де планувалося збудувати інноваційний комплекс, росте багато реліктових і просто старих дерев. Те, що зелені довгожителі не впишуться в новий проект, з’ясувалося після того, як Фонд зібрав понад 30 різних довідок, погоджень і дозволів, потрібних для початку будівництва. Щоб не рубати цінний ліс біля Феофанії, треба було шукати нове місце, адаптувати під нього проект і збирати нові документи. Відповідно, початок будівництва доводилося раз по раз переносити.
Нова ділянка, виділена Київрадою під лікарню, розташована буквально за 300 метрів від першої, «реліктової». Про це «УМ» розповіли у прес–службі МБФ «Україна 3000». На цій землі немає цінних насаджень, тож «зелені» можуть спати спокійно — інноваційний проект природі не зашкодить. Коли ж будівництво закінчиться, лікарня «Феофанія» перетвориться на потужний центр, у якому будуть обстежувати і лікувати дорослих і дітей на суперсучасному рівні, і в навчальну базу для лікарів із регіонів.
ДО РЕЧІ
Гроші на будівництво «Дитячої лікарні майбутнього» пожертвували вісім тисяч осіб і 600 компаній.