Позавчора в Запоріжжі служителі Феміди виправдали підполковника Ігоря Криволапова, колишнього начальника Червонолиманської міліції, якого прокуратура обвинувачувала у викраденнях та вбивствах, а також у фальсифікації справи вбитого ще влітку 2001 року журналіста зі Слов’янська Ігоря Александрова.
Як повідомляє сайт «Острів», судова колегія під головуванням судді Олега Дутова, судді Валерія Фоміна і народних засідателів постановила звільнити просто в залі суду з–під варти Ігоря Криволапова, з якого зняли обвинувачення за багатьма епізодами справи, окрім історії зі списаним службовим авто. Але покарання за останній епізод віднесли до терміну (понад п’ять років), який він відсидів у СІЗО. Додому просто із зали суду поїхали й інші «перевертні» з Донеччини — Альберт Вінничук, Сергій Шломін та Олександр Герасименко. Суд визнав, що обвинувачення (яке просило для екс–ментів пожиттєвого ув’язнення) не має достатніх доказів їхньої провини, слідство проведено з грубими порушеннями Кримінального кодексу та Конституції України. Натомість довічні терміни отримали інші фігуранти справи — Володимир Бойко та Михайло Орлов (за вбивства братів Карпенка та Жемова). Ще один обвинувачуваний — Сергій Костюченко — отримав сім років «колючки» (за нанесення тяжких тілесних ушкоджень). Сергія Шерковця та Юрія Шевченка також звільнили в залі суду, оскільки їхній термін перебування під вартою погасив отримані терміни. В’ячеслава Апоз’янца (також фігуранта історії з Вередюком) залишили на підписці про невиїзд.
Якщо так багато невинних у вбивстві журналіста Александрова, а також у фальсифікації його справи (нагадаємо, що спочатку в убивстві журналіста Генпрокуратура звинуватила безпритульного і безневинного Юрія Вередюка, який ще у 2002 році раптово помер — повторна експертиза засвідчила, що його просто вбили), то хто з прокурорів відповість за притягнення до відповідальності «стрілочників»? Криволапова притягав до відповідальності слідчий–«важняк» ГПУ Олександр Каліфіцький, який на цій справі заробив генеральські лампаси, нагадує сайт «Тема». Отже генеральство — «липове», тобто не заслужене? Варто також нагадати, що спецгрупою Генпрокуратури керував п. Винокуров, нині перший заступник Генерального, а прокурором Донецької області на той час був п. Медведько.
Але Запорізька Феміда згадала і про пана Каліфіцького: суд оголосив окрему ухвалу щодо цього слідчого Генпрокуратури і вважає, що «в ході досудового слідства Каліфіцький практикував незаконні методи збору доказів, тиску на обвинувачених та свідків, маніпулював суспільною думкою (роздаючи інтерв’ю), а також відзначився рідкісною зухвалістю». Адже даючи свідчення на процесі, він погрожував підсудним просто в залі судових слухань. Тобто висловлював демонстративно неповагу до суду.
Нагадаємо, в ході процесу звинувачували десять осіб, мешканців Донецької області. Четверо з них — офіцери міліції. Ця група, з подачі Каліфіцького, ще донедавна іменувалась не інакше, як «ОЗУ Криволапова», «банда перевертнів у погонах» тощо. Кримінальна справа, яку розслідували працівники Генпрокуратури, складалася з десятків томів і судом досліджувалася два роки у Запоріжжі.