В Атлантичному океані зіштовхнулися атомні підводні човни Великої Британії та Франції. Зіткнення мало місце ще на початку місяця, але оборонні відомства двох країн оприлюднили першу інформацію про цей факт лише позавчора. Внаслідок аварії сильно постраждали обидві субмарини, британська «Венгард» та французька «Тріомфант». Обидві вони обладнані сучасними радарами для виявлення інших суден, тому залишається незрозумілим, як міг статися такий небезпечний інцидент, зазначає Бі–Бі–Сі. Подробиці аварії надалі не розголошуються, але міністерство оборони Великої Британії заявило, що ядерна безпека не була порушена.
«Помітно пошматована та пом’ята» британська субмарина вже відтранспортована на військово–морську базу Фаслейн у Шотландії.
Обидві сторони ведуть розслідування інциденту. Перший лорд британського адміралтейства сер Джонатон Бенд повідомив, що підводні човни «увійшли в дотик на низькій швидкості» і що не надходило жодної інформації про потерпілих членів екіпажів. Загалом на бортах обох субмарин перебували 240 моряків.
Атомний підводний човен британських королівських ВМС «Венгард» водотоннажністю 16 тис. тонн та завдовжки 150 метрів був спущений на воду 1992 року. Він є одним із чотирьох британських підводних човнів, які мають на озброєнні ракети з ядерними боєголовками «Трайдент» (може нести загалом 16 таких ракет).
Франція зараз більш скупа на інформацію, хоча міністерство оборони цієї країни ще 6 лютого повідомило, що підводний човен «Тріомфант», повертаючись із патрулювання, «зіштовхнувся з підводним об’єктом (імовірно, контейнером)».
Британська організація «Компанія за ядерне роззброєння» характеризувала зіткнення як «ядерний жах вищого порядку».