Свою робочу поїздку Віктор Ющенко розпочав із Рівненської області, де завітав до міста Острог. Тут глава держави, оглянувши відділення центральної районної лікарні, привітав із народженням сина породіллю Наталію Сомаш. Головному ж лікарю Президент передав сертифікат на медичне обладнання.
На Хмельницькій АЕС Віктор Ющенко провів нараду з питань розвитку атомної енергетики, в якій узяли участь керівники міністерств і відомств, місцевих органів влади, підприємств галузі. Глава держави наголосив, що 15 вітчизняних блоків виробляють майже половину електроенергії Україні. Однак якщо за останні два десятиліття коефіцієнт корисної дії світових станцій підвищився на 20 відсотків, то ефективність використання наших виробничих потужностей знизилася. Цьому сприяла і недостатня пропускна спроможність ліній електропередач, що не дає можливості максимально задіяти Запорізьку, Рівненську та Хмельницьку АЕС. Для їхньої добудови потрібно до 900 млн. гривень. Гальмує розвиток галузі й неконкурентна тарифна політика в енергоспоживанні. Не може не турбувати висока залежність українських АЕС від Росії з огляду забезпечення паливом та переробки відпрацьованого ядерного палива. Тим часом, наголосив Президент, Україна займає друге місце в Європі за розвіданими запасами урану, а потреби за рахунок власного видобутку задовольняються лише на 30 відсотків.
Важливо також задіяти потужний науковий та машинобудівний потенціал. Глава держави вважає неприйнятним бажання уряду приватизувати харківський «Турбоатом» — унікальне підприємство, що експортує свою продукцію у 35 країн світу. Його треба убезпечити від рейдерських атак та політичних дерибанів, залишивши в державній власності.
Що стосується Хмельницької АЕС, з роботою якої ознайомився Віктор Ющенко, то проектна потужність двох її енергоблоків сягає 4 тис. мегават. Кожна восьма кВт–год електроенергії, вироблена атомними станціями України, — подільська.
Відповідно до енергетичної стратегії України до 2030 року, одним із пріоритетних напрямів діяльності НАЕК «Енергоатом» є добудова третього та четвертого блоків ХАЕС, які були заморожені 1990 року. Їхня готовність становить відповідно 25 і 13 відсотків. Уже укладено договір на здійснення відновлювально–консерваційних робіт третього блоку та готується проект для четвертого блоку. На це загалом спрямовується 47 млн. грн. Активна фаза будівництва третього блоку розпочнеться наступного року, а його пуск заплановано на 2016 рік. До кінця лютого всі інформаційні матеріали, що стосуються конструкції блоку, рівня його безпеки та впливу на навколишнє середовище, направлять місцевій владі для подальшого ознайомлення громадськості. Консультативний референдум у регіоні щодо добудови третього та четвертого енергоблоків пройде у серпні. До того часу належить урегулювати фінансовий бік проблеми. Адже досі не ухвалено рішення щодо частки відрахувань від вартості добудови енергоблоків на соціальні потреби 30–кілометрової зони.