Банкір за банкіра

Банкір за банкіра

Президент Київського банківського союзу (КБС), народний депутат Леонід Черновецький (фракція блоку «Наша Україна») планує взяти на поруки екс-президента банку «Слов'янський» Бориса Фельдмана. «УМ» уже не раз докладно розповідала про справу Фельдмана, якого два роки тому Артемівський районний суд Луганська визнав винним у розкраданні коштів на суму 7,4 мільйона гривень та в ухилянні від сплати податків на суму понад 1 мільйон грн. і присудив до 9 років позбавлення волі з конфіскацією. Оскільки справа ця насамперед політична, і, якби не певні погляди й вчинки глави колись одного з найбільших банків України, вона, найімовірніше, ніколи б не з'явилася на світ, долею ув'язненого Фельдмана переймаються не лише колеги, а й політичні діячі, передусім з опозиційного табору. Оскільки пан Черновецький одночасно належить і до перших, і до других, його клопотання є цілком логічним. Тим більше що на 9 березня у Верховному Суді призначено розгляд скарги колишнього президента «Слов'янського» на рішення Луганського райсуду.

Вибери мене! От тільки як?

Вибери мене! От тільки як?

П'ятниця у Верховній Раді — «мертвий» день. Зазвичай під кінець ранкового засідання (вечірнього в останній будній день тижня просто не передбачено) у залі залишаються тільки ті депутати, які прагнуть виступити в розділі «Різне» з 13-ї до 14-ї години. А виступивши, одразу з трибуни йдуть до виходу, так що під кінець, як у «Прощальній симфонії» Гайдна, залишається «одна скрипочка» плюс головуючий. Учора все було не так. Щойно розпочавши засідання, парламентарії постановили йти до кінця, тобто працювати доти, доки не будуть розглянуті всі до одного законопроекти про вибори народних депутатів. За те, щоб внести в порядок денний розгляд цього питання, проголосували 254 нардепи, а за те, щоб усупереч регламенту того ж дня його й проголосувати, — 257. На зелені кнопки не тиснули тільки фракції «Нашої України» та БЮТі.

Подвійні стандарти неокомуністів

Подвійні стандарти неокомуністів

Парадоксально, але мене вже не дивує заява Голови Верховної Ради Литвина на недавній прес-конференції про те, що в автомобільній катастрофі, яка призвела до смерті капітана збірної України зі спортивної гімнастики, члена олімпійської збірної країни, абсолютного чемпіона Європи й призера Олімпіади в Сіднеї Олександра Береша, винен саме спортсмен, а ніяк не водій парламентського автопарку. Вже всі звикли до того, що наша влада ніколи ні в чому не винна. Створюється таке враження, що це ми з вами винні абсолютно в усьому, а влада була, є й буде кришталево чистою. Ну що поробиш, у цій країні всі заважають владі: і Януковичу заважає працювати опозиція, і в цілому з народом, бачите, владі не поталанило. Хоч би що трапилося, хоча б скільки людей загинуло — з вуст можновладців чується дитяче й наївне: «Це не ми! Ми не винуваті, вони самі...»

Нафтовий присмак вугілля

Нафтовий присмак вугілля

Учора Президент підписав указ про звільнення Сергія Єрмілова з посади міністра палива та енергетики. По обіді новину підтвердили «УМ» в Адміністрації глави держави. Обережність у цьому разі була не зайвою: Єрмілова вже кілька разів «звільняли» засоби масової інформації, після чого він цю інформацію спростовував.
До речі, учора ж уранці спікер парламенту оприлюднив депутатський запит представника фракції БЮТі Григорія Омельченка, в якому той пропонував провести розслідування фактів нецільового витрачання коштів у Мінпаливенерго. Як відомо, наприкінці лютого у пропрезидентських ЗМІ червоною ниткою пройшла тема зловживань у цьому міністерстві. Називали «круті» дані, підготовлені Головним контрольно-ревізійним управлінням та Рахунковою палатою України. Щоправда, як згодом уточнила для «УМ» прес-служба ГоловКРУ, дані, оприлюднені з посиланням на це відомство, були сильно перекручені і всіх собак навішали на міністра навмисне.

Українська влада напала на демократію,

Українська влада напала на демократію,

Учора, коли в Україні стояла ніч, Державний департамент США вдарив по офіційному Києву гнівною заявою з приводу закриття радіо «Континент». «З великим занепокоєнням ми спостерігаємо за спробами української влади обмежити доступ громадськості до незалежної інформації, закриттям радіо «Континент» та зняття з ефіру радіо «Свобода», «Голосу Америки» та інших міжнародних радіомовлень, — це рядки із заяви речника Держдепу Річарда Баучера, розміщеної на сайті цієї інституції. — Це напад на демократію. Йдеться про дуже серйозну справу в рік виборів в Україні, коли потреба інформації з різних джерел є як ніколи необхідною». Резюме заяви Держдепу: «Українська влада повинна зупинити свою безперервну кампанію проти незалежних медіа, що прямо суперечить висловленим бажанням України до демократизації та більш тісного наближення до євроатлантичної спільноти», і в цьому ключі слід «негайно дозволити радіо «Континент» поновити мовлення».

«Заєць» утік з-під президентського кортежу

«Заєць» утік з-під президентського кортежу

Учора Іван Рибкін зняв свою кандидатуру з президентської гонки. Це рішення, як наголосив екс-кандидат, прийнято без поради магната-вигнанця, фінансиста його виборчої кампанії Бориса Березовського, а мотив простий: «Не хочу бігти, як заєць, перед президентським кортежем». Про відмову від участі у виборах Іван Петрович заявив позавчора ввечері на прес-конференції у Москві, на яку він прибув фактично відразу після київської зустрічі з пресою. Київським журналістам він відмовився відповідати на питання щодо виборів.

Всі статті рубрики