Зі щойно оприлюдненого Індексу релігійності, складеного за результатами опитування службою Геллапа по одній тисячі мешканців у 143 країнах, випливає, що найменш релігійними у світі є європейці. Опитуванням не вдалося охопити лише дві великі тоталітарні країни — Лівію та Китай. Ми, українці, також належимо до малорелігійних народів, але порівняно з іншими народами не є аж такими безбожниками. Атеїстів та віруючих у нас приблизно порівну. Із десятки найменш релігійних країн сім — у Європі. На запитання, чи відіграє релігія якусь суттєву роль у їхньому житті, ствердно відповіли лише 14 відсотків естонців, 17 відсотків шведів, 18 відсотків данців, 20 відсотків норвежців та 21 відсоток чехів. Ці п’ять народів є найбільшими атеїстами. Несподіванкою є те, що росіяни опинилися в групі найменш релігійних народів світу (30 відсотків). Хто ж тоді торочить про «святу Русь», «віру православну» та «Третій Рим»?
Найменше плекають віру в Бога демократичні багаті нації, а найбільше — напівфеодальні бідні нації. Найбільш релігійними, згідно з дослідженнями соціологічної служби Геллапа, виявилися мешканці Єгипту, де 100 відсотків опитаних заявили, що релігія має суттєве значення в їхньому житті. У Бангладеш, Шрі Ланці, Індонезії ствердних відповідей — по 98 відсотків. Надзвичайно віруючими виявилися найбідніші народи Африки — по 88 відсотків ствердних відповідей отримано в Конго, С’єрра–Леоне, але також і в католицькій Бразилії.
У Європі найбільш релігійними виявилися румуни (78 відсотків), а за ними — поляки, італійці та португальці (по 72 відсотки). Все одно релігійність цих європейських націй є нижчою за пересічну світову, яка становить 82 відсотки.