«Дотримуючись принципів відкритості, Тендерний комітет МОЗ України відкидає звинувачення окремих політиків у приховуванні інформації щодо розгляду заявок, проведення торгів тощо, — повідомили «УМ» у прес–службі МОЗ. — Тендерний комітет інформує громадськість про результати закупівлі вакцин у 2009 році». Так, рекордсменом із закупівлі вакцини Міністерством охорони здоров’я цьогоріч стане вакцина російського виробництва для профілактики поліомієліту (гостра кишкова інфекція) — 1 041 100 доз. Лідером із закупівлі стала також вакцина для профілактики туберкульозу (99 540 доз), зокрема штаму Копенгаген 1331 (497 940 доз).
Що цікаво, цьогоріч вакцину для профілактики краснухи постачатимуть в Україну від того ж індійського виробника, препарати якого використовували минулоріч під час всеукраїнської кампанії з імунізації проти кору та краснухи. Український виробник у цьому році забезпечить медичні заклади вакциною для профілактики дифтерії та правця (тяжке токсикоінфекційне захворювання, що виникає при інфікуванні різних ран. — Авт.). Найменшу кількість препаратів закуплять для профілактики сказу — всього 19 400 доз.
Одним із основних критеріїв оцінки тендерних пропозицій стала ціна. Таким чином переможцями торгів були обрані учасники, які запропонували найменшу ціну, — кажуть у міністерстві. Як зазначив заступник міністра охорони здоров’я Валерій Бідний, міністерство докладає значних зусиль для підвищення іміджу вакцинації та виконання необхідного охоплення щепленнями. За його словами, для цього в 2009 році закуплено комбіновану вакцину, яка може захистити від кількох інфекцій одночасно (наприклад, для профілактики кашлюку, дифтерії, правця, гемофільної інфекції та поліомієліту). Починаючи з цього року, новонароджені діти у перші місяці життя будуть отримувати тільки одне щеплення замість трьох, як було раніше. «Це дозволить зменшити ін’єкційне навантаження на дітей, зменшити кількість візитів до лікаря, уникнути виникнення технічних помилок при проведенні щеплень із боку медичних працівників, зменшити попадання в організм допоміжних речовин», — кажуть у Міністерстві охорони здоров’я.