Як уже розповідала «УМ», скульптори Орест Дзиндра, Сергій Кляпетура та Петро Романюк з 2 по 9 лютого брали участь у конкурсі льодових скульптур в рамках Зимового карнавалу в Квебеку (Канада). Вони представили композицію «Вертеп» заввишки чотири метри, завдовжки 6,4 метра і три метри завширшки. «Вертеп» складався з крижаних Звіздаря, Царя, Воїна, Жида, Смерті та Кози. У центрі символічного човна, де розміщені персонажі, здіймається щогла у вигляді хреста та зірки — символ Божого народження. Як повідомило МЗС України, саме ця композиція визнана найкращою на фестивалі. Перемога далась нашим співвітчизникам непросто, адже українці повинні були створити льодову скульптуру лише лопатами та сокирами. За умовами конкурсу, механічні та електричні засоби були заборонені.
На жаль, на момент друку номеру через різницю в часі у сім годин «УМ» не вдалось зв’язатись із переможцями. Утім ми поспілкувалися з їхніми найпалкішими вболівальниками. «Композиція «Вертеп» була настільки висока, що хлопці працювали на трьох драбинах. Починали з човна, а згодом перейшли до фігур», — розповіла мати скульптора Ореста Дзиндри Стефанія.
Та це ще не всі нагороди наших митців: судді конкурсу крижаних скульптур «Кришталевий сад», що проходив у Оттаві, присудили друге місце в одноосібній категорії українському скульптору Мирославу Дедишину. За 28 годин, які відводилися на виконання завдання, з восьми блоків криги льодовий майстер створив скульптуру «Янгол». У цій категорії він перевершив дванадцятьох інших митців.
А з 20 по 22 лютого українських митців чекає наступне випробування: вони візьмуть участь у конкурсі снігових скульптур в Руен–Норанда (Канада), де представлять ще дві свої роботи — «Перший гріх» та «Дружба». В Україну ж, за словами рідних, переможці повернуться вже 1 березня.