10 лютого без тепла залишилася третина міста, яку обслуговує Кіровоградська теплоелектроцентраль, що перебуває в оренді у ТОВ «Високі енергетичні технології». Без опалення залишилися дев’ять дитячих садочків, стільки ж шкіл та дві лікарні. Газ підприємству вже відключали не раз — борги за «блакитне паливо» тягнуться ще з попереднього опалювального сезону. А коли після гарантій міського керівництва постачання відновили, підприємство так і не почало повертати борги.
Представник ДК «Газ України», присутній на сесії Кіровоградської міської ради, заявив, що кіровоградці три місяці користувалися краденим газом — працівники підприємства не склали договір про постачання, зірвали пломби і самовільно відбирали газ. На сьогодні справу з краденим газом розглядають органи прокуратури та Служби безпеки України.
На сесії депутати розглядали питання повернення у комунальну власність теплопостачального підприємства. Але з такими боргами ТЕЦ забрати у орендарів не наважилися — тоді б і віддавати їх довелося місту. Тому лиш створили комісію, яка вивчить фінансовий стан підприємства і доповість на сесії. Директор підприємства–боржника Ростислав Клоков розповів, що борг ТЕЦ перед ДК «Газ України» за спожитий природний газ на сьогодні разом зі штрафними санкціями становить близько 18 мільйонів гривень. З них 6 мільйонів підприємству винне населення, 2,5 млн. — бюджетні організації, 1,5 млн. — госпрозрахункові організації, а 6,5 млн. становить різниця у тарифах.
Після тривалих дебатів і спроб з’ясувати, хто кому і скільки винен, «губернатор» області Василь Моцний звернувся до керівництва ВАТ «Кіровоградгаз» із проханням не припиняти газопостачання теплопостачальним підприємствам принаймні до п’ятниці.
Теплопостачальним підприємствам Кіровограда (а борги мають усі три. — Авт.) до цього часу потрібно отримати банківські гарантії, підписати договори та отримати ліміти на газ. До кінця тижня в місті економитимуть і підтримуватимуть в мережі мінімальну температуру. Так що тепер усе місто обігрівається ледь теплими батареями.