Приватизація «Укртелекому»
Прем’єрміністр Юлія Тимошенко запропонувала норвезькому телекомунікаційному оператору Telenor взяти участь в очікуваному конкурсі з продажу ВАТ «Укртелеком». Про це глава українського уряду заявила вчора під час зустрічі в Києві з головою стортингу — парламенту Норвегії — Торбйорном Ягландом.
Telenor в Україні напряму володіє 56,6% акцій мобільного оператора «Київстар», 20,5% — «Голден Телекому» і має 26,6% російського «Вимпелкому», а також володіє повним пакетом акцій «Українських радіомереж» («Білайн»).
В. о. голови Фонду держмайна Дмитро Парфененко в ефірі «5го каналу» вже зазначив, що номінальна вартість 67% акцій «Укртелекому» становить близько 3,5 млрд. грн.
Учора ж на брифінгу керівник головної служби соціальноекономічного розвитку секретаріату Президента України Роман Жуковський відреагував на ці розмови так: Президент Ющенко не дозволить уряду «за безцінь» розпродувати стратегічні об’єкти України, в тому числі й «Укртелеком», для того, щоб фактично прикрити неефективну бюджетну політику.
Нещодавно міністр транспорту і зв’язку Йосип Вінський заявляв, що продаж «Укртелекому» реальний і можливий уже в березні, але стартова ціна підприємства може скласти 25 млрд. грн.
Тим часом ідеться також про можливий продаж 25% акцій шести обленерго — ФДМУ оцінює їх вартість в 1 млрд. грн.
Що уряд мав на увазі під анонсами воєнного стану?
Заступник голови секретаріату Президента Ігор Пукшин вимагає пояснень від першого віцепрем’єра Олександра Турчинова щодо його останніх заяв, виголошених 6 лютого на розширеній колегії Міністерства внутрішніх справ «у присутності майже сотні керівників центрального апарату і територіальних управлінь МВС». «З одного боку, Прем’єр на засіданнях уряду — а надто перед телекамерами — запевняє, що все добре, ситуація під повним контролем уряду, з другого — громадяни дізнаються зі ЗМІ, як перший віцепрем’єрміністр на закритій нараді зізнається працівникам силового відомства, що Україна опинилась «в умовах близької трагедії, в умовах воєнних дій», — цитує слова Пукшина пресслужба Президента.
Водночас сторона Тимошенко виправдовується тим, що заява віцепрем’єра була зроблена «не для преси».
Розборки в «Регіонах»
Заступник голови Партії регіонів Сергій Льовочкін заявив, що ті «регіонали», які ініціювали відставку уряду в парламентській залі на початку лютого, «спрацювали на користь БЮТ». У коментарі агенції УНІАН Льовочкін заперечив думку, ніби це він форсував відставку Кабміну. При потребі нардеп обіцяв оприлюднити стенограму засідання фракції «регіоналів», «і всі довідаються, хто ж насправді був автором ідеї, яку чомусь приписують мені і Юрію Бойку». На думку Льовочкіна, «за нинішнім «трьопом» стоять особи, причетні до «брудних технологій» і програного суду в 2004 році, особи, які здавали партію Банковій у 2005 році... особи, забруднені корупцією і здирництвом у 2007 році, які перекуповували депутатів із коаліції БЮТ і «НУНС». Льовочкін вважає, що «задля крісел у Кабміні Тимошенко ці хлопчики готові здати партію під БЮТ».