Учора зранку головні вулиці столиці завмерли. Автомобілі заблокували проїжджу частину від майдану Незалежності і щонайменше до станції метро «Арсенальна». Єдине, що поєднувало автівки різних марок та років випуску, — обуренння. Так починався страйк водіїв проти підвищення транспортного збору.
Примітно, що всі протестувальники в один голос заявляють, що не мають оргкомітету і зібрались стихійно, через інтернет. Такі, власне, інструкції надає і листок–пам’ятка, що є в кожного з автомобілістів. «У моєму «Форді» двигун на 5 куб. см, — розповідає один із протестуючих Олександр, показуючи на свій позашляховик. — Це значить, що, за новими розцінками я маю платити близько 12 тисяч гривень щорічно. Але моїй машині 16 років, та й їжджу я на ній нечасто. А власник автомобіля «Порше Кайєн» платитиме значно менше, хоча його машина коштує в кілька разів більше за мою».
Тож автолюбителі вимагають ухвалити законопроект, у якому транспортний збір, по–перше, не будуть підвищувати, а, по–друге, — його внесуть у ціну пального. Крім того, водії також вимагали закріпити законодавчо прозорий механізм використання транспортних податків та скасувати систему тимчасових реєстраційних талонів. Ці вимоги вже потрапили до Верховної Ради. На момент, коли стаття готувалася до друку, страйк тривав, а протестувальники все ще чекали на аудієнцію керівництва країни. «Ми не підемо звідси, поки до нас не вийде Юлія Тимошенко та Леонід Черновецький», — кричав у мегафон Артем Борисович, який представився заступником голови акції.
Тим часом, поки головний абсцес народного автомобільного гніву сформувався біля четвертого під’їзду Верховної Ради, представники громадської організації «Третя республіка» зі своєю акцією «Досить» ("Досталі") зібралися біля головного входу. Голова цієї організації Юрій Романенко стверджує, що з автомобілістами не разом, хоч і поруч. «В інших містах ми домовлялись провести спільну акцію, вели переговори і в Києві, проте тут в останній момент автомобілісти відмовились», — каже він. За його словами, акції пройшли в Запоріжжі, Дніпропетровську, Сімферополі, Херсоні, Миколаєві, Вінниці, Харкові, Полтаві, Хмельницькому, Одесі та Івано-Франківську.
Зваживши на гнів автомобілістів, Голова ВР Володимир Литвин запропонував депутатам розглянути вимоги учасників акції протесту (хоча Юлія Тимошенко й назвала учасників акції "десятьма ряженими") . Втім, нардепи не встигли. За словами голови Комітету ВР з питань податкової політики Сергія Терьохіна, зменшення транспортних зборів розглянуть на засіданні його комітету у п'ятницю.