І це при тому, що далеко не кожну таку крадіжку мобільного жертви злодіїв реєструють у міліції. Під прицілом кишенькових злодіїв — перш за все дорогі телефони.
Що й казати, якщо лише на прикладі Київської області стає зрозуміло: щодня, згідно з заявами постраждалих, у громадян крадуть або забирають «на гоп–стоп» приблизно дванадцять мобілок. Як повідомив «УМ» співробітник прес–служби обласної міліції Юрій Павелко, якщо минулого року на Київщині зареєстровано майже п’ять тисяч заяв про телефонні крадіжки, то за січень цього року вже 363 заяви.
Але реальні цифри, за словами правоохоронців, приблизно разів у два–три більші. Міліція закликає постраждалих повідомляти про кожен факт крадіжки, не залишати все як є, мовляв, усе одно «трубу» не знайдуть. Дійсно, статистика засвідчує, що розкриття таких злочинів становить усього 15—20 відсотків, але в МВС наголошують, що в цьому є чимала провина власне самих потерпілих. Адже із заявою до міліції треба звертатися одразу і якнайшвидше, а не через день–два.
«По гарячих слідах знайти злочинця набагато легше, а за наявності ще й документів на цей самий телефон шанси збільшуються набагато», — пояснює пан Павелко.
Міліцейська статистика засвідчує, що саме мобільні телефони становлять 70 відсотків усіх кишенькових крадіжок. Їхня компактність і висока ціна привертають увагу майже всіх «кишеньковиків», і якщо він професіонал — то далі все: «вправність рук і ніякого шахрайства». Щоправда, окремі затримані злодії вказують на праву передню кишеню, як на місце, звідки вкрасти найважче. Хоча для справжніх «спеців» і це не проблема.
Одразу після крадіжки злодії намагаються пошвидше позбутися «доказу» через власні «канали» на ринок збуту. У столиці таким місцем переважно є ринок поблизу Караваєвих дач. Не раз бувало, що співробітники міліції розкривають крадіжку й знаходять телефон, а новий хазяїн зі здивованим обличчям намагається довести, що купив його недавно у свого знайомого або на ринку, і далі починається розслідування, повідомляють в обласній міліції.
А взагалі, якщо ви не хочете стати черговою жертвою злодія або «гоп–стопника», то будьте уважними, радять у МВС. А ще краще — купувати недорогі апарати, адже телефон, урешті, лише засіб зв’язку, а не предмет для хвастощів.