26 січня працівники карного розшуку затримали експрацівника Львівської прокуратури — органу, який фактично курує дотримання законності правоохоронців. І не просто «взяли», а під час спецоперації з затримання автозлодіїв! За словами провідного львівського журналістакриміналіста Миколи Савельєва, хлопчина був задіяний «у дуже гнилій оборудці». А викрадений був автомобіль у родички, за чутками, одного з львівських високопосадовців прокуратури. Щоправда, бандюги цього не знали.
Як пояснили «УМ» в обласній прокуратурі Львівщини, затриманий на момент арешту в прокуратурі вже не працював — він був звільнений за тиждень до інциденту. У словах прокурорських співробітників є чималий резон, адже, якби він справді працював у прокуратурі, за законом затримувати б його міліціянти права не мали.
Автозлодії вирішили повернути автомобіль за чималу винагороду, зрештою, це розповсюджена практикою львівських крадіїв. Цю схему джерело «УМ» у правоохоронних органах, назвало «простою, як борщ»: викрадену автівку можна навіть не розбирати на запчастини чи перебивати номери кузова або двигуна. Цілком достатньо повідомити згорьованому власнику, що «авто випадково знайшли в кущах на трасі». Цим самим злочинці в разі арешту убезпечуються від можливого звинувачення в автокрадіжці, мовляв, залізного коня просто знайшли, тож і вирішили повернути власникам за винагороду.
У нашому випадку власне затриманий експрацівник прокуратури і став «зв’язковим», котрий мав забезпечити «лагідний» переказ грошей від потерпілих до бандюг. Узяли ж його «на гарячому» опери з кримінального розшуку. І самі розгубилися. Щоправда, як з’ясувала «УМ», затриманий рангу прокурора чи слідчого прокуратури ніколи не мав, будучи дрібним прокурорським «помагаєм». За інформацією газети «Ратуша», він працював у відділі, на який покладено контроль за роботою правоохоронних спецпідрозділів!
За чутками, навколо справи вже навіть розгорілася «легенька» підкилимна війна — прокуратура ніби «образилась» на міліцію, котра не лише «взяла» прокурорського, а й дозволила інформації «витекти». Як би там не було, наразі молодий «герой» у СІЗО не париться, а бути йому в тюрмі чи не бути — досі визначають у безкраїх правоохоронних коридорах його колишнього місця роботи.