Щорічна статистика Міністерства юстиції на тему найпопулярніших та незвичайних імен, якими нарікають українських малюків, не перестає дивувати. Днями в міністерстві вкотре представили останні «модні тенденції». «Найпопулярнішим чоловічим та жіночим ім’ям при реєстрації народжень дітей у 2008 році були Назар та Анастасія», — зазначив міністр юстиції Микола Оніщук.
Також серед чоловічих імен в Україні найпопулярнішими в минулому році стали Назар, Данило, Максим, Владислав, Микита, Артем, Кирило, Єгор, Ілля, Андрій, Богдан, Денис, Дмитро, Ярослав, Олександр та Володимир. Серед дівочих імен домінують Анастасія, Ангеліна, Аліна, Дар’я (Дарина) та Діана. Також суттєво побільшало Катрусь, Марійок, Наталь, Софійок, Вікторій, Єлизавет, Веронік, Улян, Олександрів та Христинок. Крім того, повертають колишню популярність й церковнослов’янські імена. Здебільшого, ними торік нарікали хлопчиків — Єлисей, Іоан, Іоаніс, Яромир, Гордій, Ераст, Устим, Дем’ян.
Та, схоже, багато батьків сьогодні віддає перевагу більш екзотичним іменам, останнім віянням з–за кордону, нарікаючи первістків Марком чи Кармелітою. Так, найбільшої популярності при реєстрації новонароджених у 2008 році набули чоловічі іноземні імена Домінік, Герман, Марк, Роберт, Фелікс, Оскар, Адріан, Гарольд, Ян; жіночі — Ніколь, Сабіна, Каміла, Ліана, Беата, Евеліна, Домініка, Емма, Сабріна, Ванесса, Мішель, Анета, Кармеліта, Ізабелла. Та це ще не межа оригінальності українців. Також у минулому році в Україні на світ з’явився Христофор, Адам, Франко, Атос, Спартак, Весна, Красуня, Мадонна, Даная, Сара–Малка і Зінаїда–Майя.
«Даючи малечі якесь незвичайне ім’я, батьки хочуть одразу виділити її з–поміж інших, самоствердити дитину ще з народження, — пояснила «УМ» такі вчинки дорослих керівник Центру свідомого батьківства «Світ дитя» Інна Альбокрінова. — Ім’я справді здійснює чималий вплив на долю людини». Із цим погоджуються й астрологи. Дехто вважає, що й звукова вібрація, яка відбувається при вимовлянні імені, впливає на співрозмовника й формує його ставлення до носія імені.
Щодо прізвищ торік зареєстрували такі зміни: Лох на Любімова, Худоба на Шиян, Дурко на Вітович, Локшина на Фортуна, Нога на Марко, Босий на Мірошниченко, Спиридонова на Ле Мер–Кюре, Фрісман на Квіточка, Ківа на Солнишко, Сидоренко на Щаслива, Кремінська на Преподобна, Сало на Кириченко, Грін на Гріх та прізвище Краля на Українець. Водночас органами реєстрації актів цивільного стану зафіксовано приклади неординарних випадків зміни імен громадянами, які не вподобали власне ім’я. Зокрема, українка Ганна раптом вирішила стати Ніколь, Оленка торік зареєструвалась як Меліса, Катерина стала Б’янкою, Аліна змінила ім’я на Кирилину, Марина на Мадлену, Дмитро на Дана, Тамара вирішила стати Тамарою–Авророю, Валентина — Індірою, Лариса —Льолікою, а Валерій... Вілором. Та слід не забувати: навіть якщо пересічний Степан вирішить стати Жаком Флобером, то він так і залишиться Васильовичем, адже змінювати можна лише ім’я та прізвище, а не по–батькові.