Днями обласна міліція Київщини ознайомила журналістів із тими заходами, яких вона вживає, щоб попередити крадіжки особистих речей та майна пасажирів у міжнародному аеропорту «Бориспіль». Адже протягом років правоохоронцям не вдавалося повністю знешкодити так звану «багажну мафію» летовища, яка залюбки «чистить» валізи пасажирів від цінних речей. Але ж невдовзі Євро–2012, що змушує МВС радикально міняти підходи до виявлення таких крадіжок, затримання нечистих на руку вантажників та ефективніше співпрацювати зі Службою авіаційної безпеки аеропорту. І результати вже є.
Днями керівництво обласної міліції звітувало пресі, що протягом новорічно–різдвяних свят (з 25 грудня 2008 року по 10 січня 2009 року) правоохоронці провели профілактичне відпрацювання аеропорту «Бориспіль» і не допустили крадіжок цінних речей із багажу пасажирів. Співробітники лінійного відділення міліції аеропорту затримали чергових крадіїв.
Ідеться не про якихось вантажників, а про двох працівників дещо вищого статусу. Їхні посади поки що не повідомляють, мовляв, це «матеріально–відповідальні особи» — і крапка.
Під час обшуків, проведених за місцем проживання затриманих працівників аеропорту, виявлено речові докази, які засвідчують їхню причетність до крадіжок, — розповів «УМ» начальник ЛВМ аеропорту Олег Гарбар. — А це і новенькі запаковані відеокамери, жіночий золотий годинник, купа дорогих парфумів, дорогоцінні ювелірні прикраси, мобілки та цілі пачки карток до них, цифрові фотокамери та інша недешева обчислювальна техніка. Походження усіх цих речей ще встановлюється в рамках порушеної кримінальної справи».
P.S. Детальніше про те, як ведуть в аеропорту «Бориспіль» боротьбу з «багажною мафією» і в чому полягає її живучість, читайте у наступному номері «УМ».
ДО РЕЧІ
У Дніпропетровську затримали двох молодиків 24 і 25 років, які промишляли пограбуваннями на українській залізниці. Молодики раніше працювали в міліції за контрактом, але після звільнення не здали міліцейську форму. Псевдоміліціонери їздили Україною і під виглядом особистого огляду громадян забирали гроші. Тих, хто обурювався та пручався, жорстоко били. Шахраї «працювали» протягом двох років, тому постраждалих дуже багато, хоча конкретну цифру в МВС не називають. Вони грабували пасажирів на вокзалах та в потягах. Іноді шантажували і своїх колишніх колег із міліції, вимагали гроші й у них. Затримали грабіжників у формі на залізничному вокзалі Дніпропетровська співробітники лінійного відділу міліції Придніпровської залізниці. Затримані мали при собі 2880 гривень, які щойно відібрали у жителя Вінниці. За даним фактом порушено кримінальну справу. Ведеться слідство.
МВС просить відгукнутися усіх, хто під час поїздки постраждав від дій грабіжників.