Міжнародна агенція з атомної енергії (МАГАТЕ) отримала офіційну скаргу від арабських країн стосовно застосування Ізраїлем під час інтервенції до Сектору Газа снарядів із серцевинами зі збідненого урану. З огляду на велику питому масу, яка залишається після виділення високоактивного ізотопу U235, уран є ідеальним наповнювачем протитанкових снарядів, які випускають із літаків та гелікоптерів. Речниця МАГАТЕ Мелісса Флемінг повідомила, що ще не прийнято рішення стосовно процедури розгляду цієї скарги. З огляду на невизначений міжнародний статус, Палестинська Автономія не є членом МАГАТЕ, тому потрібно порадитися з іншими країнами–членами цього підрозділу ООН.
Генштаб армії Ізраїлю тим часом розпочав внутрішнє розслідування стосовно звинувачень у застосуванні ними в Секторі фосфорних боєприпасів. Ізраїльська газета «Гаарец» стверджує, що під час обстрілу школи ООН у районі Бейт–Лахії 17 січня було скинуто щонайменше 20 бомб, які містили білий фосфор. Третій протокол конвенції ООН забороняє використання таких бомб проти цивільного населення. Окрім того, білий фосфор є високотоксичним, — при потраплянні на людське тіло він випалює його до кісток.
Представник Міжнародного Червоного Хреста єгипетський лікар Мохаммад аль–Гунієм стверджує, що має численні незаперечні докази використання ізраїльськими військовими фосфорних бомб та бомб під назвою DIME (суміш гексогену та октагену, в яку введені дрібнодисперсні метали — вольфрам та нікель).
Ізраїль категорично відкидає всі ці звинувачення та називає їх «антиізраїльською пропагандою». Учора прем’єр–міністр Ізраїлю Ехуд Ольмерт створив групу правників на чолі з міністром юстиції Даніелем Фрідманом, яка буде відстоювати інтереси країни в цьому питанні в судах із цивільних і кримінальних справ.
А ТИМ ЧАСОМ...
ХАМАС оголосив, що виплатить відшкодування потерпілим внаслідок 22–денної каральної операції ізраїльської армії в Секторі Газа. «Починаючи з найближчої неділі уряд виплачуватиме по 4000 євро — власникам повністю знищених будинків, 2000 євро — власникам частково знищених будинків, 1000 євро — родині кожного загиблого та по 500 євро — кожному пораненому», — заявив речник уряду ХАМАСу Тахер аль–Нуну. Загальна сума відшкодувань становитиме 35–40 млн. доларів. Притому що загальну суму збитків Сектора оцінюють у два мільярди доларів. Під час операції 1330 палестинців загинули та 5450 дістали поранення. Повністю знищено приблизно 4000 будинків, а частково — 17 тисяч, повідомило статистичне бюро Палестинської Автономії.