Обіцянка — цяцянка, а наївним киянам — радість. Заанонсованого зниження тарифів на проїзд, про яке нібито домовились Леонід Черновецький та Олександр Мельниченко (в. о. голови Антимонопольного комітету), не буде. Принаймні вчора Київрада за розгляд цього питання навіть і не думала братися. Мотивація полягає в тому, що зниження тарифів слід розглядати разом із бюджетом міста, який наразі не готовий. Так пояснив пресі секретар Київради Олесь Довгий. Натомість джерела «УМ» у столичному «парламенті» говорять про те, що двоє добрих християн — Черновецький та Мельниченко — побили глеки, тож на зміну тарифної політики годі й чекати. Наше видання знало, що транспортне питання знято з порядку денного, ще за кілька днів до сесії. Але спроба поспілкуватися на цю тему з «антимонопольниками» викликала іронічно–знущальний тон речників АМКУ. Мовляв, доведіть, що ви говорите правду, розкрийте свої джерела... «У нас є слово мера, ми йому віримо», — сказали «УМ» у прес–службі. Що ж, вірте. Але не сподівайтесь, що вам воздасться по вірі вашій. До речі, знизити ціни на проїзд Черновецький обіцяв уже сьогодні, 23 січня. Метро, нагадаємо, мало коштувати 1,7 гривні, а наземний транспорт — 1 гривню.
Що ж стосується бюджету, то його розгляд заплановано аж на 12 лютого — через три тижні. Депутатка від Блоку Кличка Наталія Новак каже, що КМДА досі не підготувала проект документа — затримка пов’язана з тим, що звіт про використання бюджетних коштів за минулий рік було отримано тільки днями. А голова бюджетного комітету Київради Роман Ярошенко (Блок Катеринчука) додає, що підготовку бюджету ускладнює нестабільний курс долара та невизначена ціна на газ (зокрема й для київського споживача). Заступник Ярошенка Сергій Баранов–Мохорт (Партія регіонів) вважає, що ситуація з неузгодженим бюджетом є вигідною для столичного голови. В умовах відсутності головного фінансового документа мер здійснюватиме керівництво бюджетними потоками у «ручному режимі».
І ще кілька слів із приводу «бюджетних потоків». Не встигла вихолонути тема платної медицини, як «молода рішуча команда» Черновецького придумала нову забаву: створення комунальних ринків та магазинів. «Киянам подобаються маленькі ринки «під домом», — коментує Алла Шлапак (депутат від Блоку Черновецького), — ми їх легалізуємо». Опозиція дивиться косо на подібний задум: облаштування нової мережі комунальних підприємств обійдеться місту щонайменше у 300 тисяч гривень. А в умовах економічної кризи та незатвердженого бюджету додаткові витрати є просто неприпустимими. До того ж доходи від комунальних підприємств не будуть значними, переконана Наталія Новак. Натомість для декого відкриється можливість пречудово відмити на них гроші.
Як і на створенні єдиного патологоанатомічного бюро. Це також одна з новацій, на якій наполягає міська влада. Досі при кожному міському морзі діяла власна похоронна служба, проте зараз ринок ритуальних послуг буде, швидше за все, монополізовано, прогнозує опозиція. Хабарі на цвинтарях — окрема тема, втім, навіть не це найбільш турбує в даній ситуації. Міністерство охорони здоров’я обережно ставиться до ідеї єдиного патологоанатомічного бюро, яким керуватимуть не медики, а призначені КМДА чиновники. У закритій для контролю зовні структурі може розквітнути незаконна трансплантація органів (власне, йдеться про людські кістки, які можна вилучати з мертвих тіл) тощо. «УМ» спробує дослідити цю тему в одному з найближчих номерів.
Повертаючись до бюджету та стану наших гаманців: чекатимемо на новини в лютому. Та візьмемо до уваги цікаву особливість Київради: столичні депутати збираються не за розкладом, а за покликом серця. Тож їздити нам у транспорті за старими цінами, доки не станемо й ми «бабусями Черновецького».