Мешканці русифікованого краю, як відомо, за ближній «бугор», у бік сусідів–росіян, поглядають зі значно більшою симпатією, ніж у далекі області Західної України. Та коли на початку року «брати» ніяк не могли скласти ціну на газ і залишили пів–Європи на напівголодному пайку, донеччанам довелося сподіватися тільки на далеких–далеких західняків. Саме звідти, із газосховищ, весь цей час надходило паливо для Донецька. І це незважаючи на те, що застарілі трубопроводи не розраховані на постачання палива на великі відстані — понад 1200 кілометрів. За тих умов, аби не припиняти подачу тепла в оселі донеччан, у місті вирішили «пожертвувати» промисловим сектором. Саме з таким проханням–побажанням місцева влада звернулася до керівників тутешніх заводів та фабрик — аби ті зменшили споживання палива на користь опалення житлових будинків. Зокрема працівникам харчових підприємств довелося «врізати» газовий раціон на 10 відсотків, а їхнім колегам зі сфери життєзабезпечення на 15%.
За інформацією керівників КП «Донецькміськтепломережа», у грудні минулого року місто розрахувалося за отримане паливо з постачальниками (НАК «Нафтогаз України») всього на 70 відсотків. Само собою, першопричиною цього є те, що місцеві споживачі й раніше не поспішали своєчасно та у повному обсязі сплачувати за тепло, а тепер і поготів. Адже через відомі міжнародні газові перипетії донеччани вирішили просто «зекономити» й утриматися від сплати за послуги. Нарікати на відсутність коштів, на думку керівників Донецька, жителі не мали жодних підстав. «Наприкінці року донеччани отримали зарплати 1 мільярд 154 мільйони гривень і 354 мільйони гривень — пенсій, — розповів журналістам міський голова Донецька Олександр Лук’янченко. — Але за тепло та гарячу воду за перші два тижні нинішнього року мешканці міста заплатили всього близько 9 мільйонів гривень...».
Отож борги донеччан перед «Донецькміськтепломережею» стабільно збільшуються і тепер вже перевищують 116 мільйонів гривень. Звідси й реальна загроза того, що буквально кожен наступний день може стати останнім, коли до осель надходять тепло та гаряча вода. Аби уникнути небажаного похолодання в квартирах, міський голова особисто звернувся до донеччан із закликом розрахуватися з боргами.
А в «Донецькміськтепломережі» продовжують тісно працювати з тими, хто має найбільші борги за теплопостачання. «Впливати на боржників будемо, як і раніше, у встановленому законом порядку, — каже перший заступник «Донецькміськтепломережі» Олександр Семченко. — Йдеться про відключення від послуг, якщо це технічно можливо, звертання до суду й аж до арешту майна та прибутків боржника. Зараз ми щомісяця подаємо до двох тисяч судових позовів, проте до арешту майна неплатників справа доходить менше, ніж в одному відсотку випадків...».