Офіційна частина Дня Соборності традиційно розпочалася в Києві, де 22 січня 1919 року на Софійському майдані Директорія Української Народної Республіки оголосила про об’єднання із Західно–Українською Народною Республікою. Сьогодні на політичній арені інші діячі, проте окремі з них не менш віддані Україні, як Грушевський, Винниченко чи Петлюра. Відтак і з повагою вони звертаються до пам’яті тих, хто у ті буремні роки минулого століття спробував об’єднати нашу державу. «Ми згадуємо десятки тисяч патріотів, які стали інтелектуальним, духовним і військовим проводом нашого народу. Ми вшановуємо імена Михайла Грушевського, Володимира Винниченка, Євгена Петрушевича, Симона Петлюри, Євгена Коновальця та інших діячів і лідерів України — Української і Західно–Української Народних Республік. Ми з вдячністю згадуємо всіх співвітчизників, які в час національної революції 1917—1921 років боролися за нашу державу», — звернувся до народу з нагоди свята Президент України Віктор Ющенко.
З самого ранку керівники держави поклали квіти до пам’ятників Тарасу Шевченку та Михайлу Грушевському. Разом з Віктором Ющенком у церемонії взяли участь спікер Верховної Ради Володимир Литвин, секретар Ради нацбезпеки і оборони України Раїса Богатирьова, столичний мер Леонід Черновецький, урядовці та народні депутати. «Цей день — знак. Цей день — символ. Символ соборності, єдності й здатності українців до консолідації, до праці і битви за власну державу, — звернувся до присутніх Президент. — Наша сила — це єдність навколо рідної держави. Це є пріоритет номер один!». Утім, наголосив глава держави, нині ще зарано говорити, що всі біди позаду й Україні нічого не загрожує. «Зараз ми переживаємо нелегкі часи, тому нині, як ніколи, потрібні наша єдність, розсудливість і мудрий вибір. Однією з причин, чому Українська держава зазнала тимчасової поразки на початку ХХ століття, було те, що широкі верстви людей повірили в солодку брехню більшовиків. Це обернулося смертю мільйонів українців, які мріяли про Українську державу і незалежність».
Ніби відгукнувшись на заклик до єднання, День Соборності в унісон з Києвом відсвяткували й регіони. У Донецьку після покладання квітів до пам’ятника Кобзареві відбулося урочисте зібрання в обласному академічному драмтеатрі, де присутніх привітав перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Дергунов. В Івано–Франківську біля пам’ятника героям ЗУНР відбулося народне віче, на якому ветерани Української повстанської армії спільно з лідерами політичних партій та керівництвом області й міста у своїх виступах наголосили, що нині нашій державі як ніколи потрібне єднання. «Влітку під час страшної повені Схід і Центр активно допомагали Заходу України. А зовсім нещодавно західна частина підняла з газосховищ газ та пустила його у зворотному напрямку, щоб не допустити замерзання великої України. Це свідчить, що ми, українці, прагнемо жити в єдиній державі», — наголосили у виступах голова Івано–Франківської облдержадміністрації Микола Палійчук і голова облради Ігор Олійник.
А у столиці громадські активісти спільно з Братством козацького бойового звичаю «Спас» взялися в одній шерензі за руки, символічно об’єднавши два береги Дніпра. Таким чином вони спробували відтворити в мініатюрі «живий ланцюг» між Києвом та Львовом. Окрім того, хлопці та дівчата розмалювали обличчя синьо–жовтими фарбами, відтак ланцюг представляв собою ще й тридцятиметровий український прапор.