Ще у вівторок о восьмій ранку під Києвом, біля селища Проліски, у автомобілі «Ніссан Теана», який зареєстрований на суддю Вищого господарського суду Михайла Михайлюка було знайдено обгорілий труп невідомої людини. Як повідомляє Центр громадських зв’язків столичної міліції, коли слідчо–оперативна група приїхала на місце події — 25–й кілометр Бориспільської траси, іномарка вже перетворилася на купу обвугленого металу. Її пошматований полум’ям кузов стояв не на самій трасі, а біля лісопосадки на виїзді зі столиці, тому палаючий «Нісан» не одразу помітили інші водії. Та й узагалі про НП по «02» повідомив анонім.
Власне за мапою області видно, що цією справою одразу мала б зайнятися обласна міліція Київщини, а не столична. Адже НП трапилося хай і біля межі Києва, але усе ж таки селище Проліски адміністративно до столиці не належить. Але в обласній міліції нічого не мають проти того, що справою займаються їхні київські колеги й від неофіційних коментарів навідріз відмовляються. Воно й зрозуміло, потенційним «глухарем» краще хай займаються інші. Тим більше що ймовірна жертва вогню жила і працювала у столиці. У вівторок правоохоронці спочатку проводили експертизи щодо встановлення причин, які призвели до виникнення полум’я в автомобілі, та особи, яка перебувала на задньому сидінні.
Зрозуміло, що говорити про те, що в автівці згорів саме суддя Михайлюк, поки що завчасно. Навіть учора, коли цей номер готувався до друку, керівник ЦГЗ столичної міліції Володимир Поліщук повідомив «УМ», що обгорілий труп забрали на розтин для проведення судмедекспертизи. «Зв’язатися з власником автомобіля, суддею Михайлом Михайлюком, нам досі не вдалося, — каже пан Поліщук. — Тіло настільки понівечено вогнем, що встановити особу жертви «на око» неможливо. В авто були знайдені шматки якихось речей, паперів, які також сильно пошкоджені вогнем і допомогти слідству не можуть.»
У київській міліції зазначають, що після того, як учора було порушено кримінальну справу за ст. 115 ч. 1 КК (навмисне вбивство), буде призначено низку експертиз. Правоохоронці сподіваються, що встановити особу експерти зможуть тільки за знімком зубів. На запитання «УМ», як швидко можна очікувати результатів СМЕ, пан Поліщук відповів, що судмедексперти міліції не підпорядковуються й додав: «Як довго встановлювали особу Гонгадзе по відомому трупу?». Натомість, «УМ» стало відомо, що оперативники вже поспілкувалися з родичами, колегами по роботі та знайомими, й ніхто ні у вівторок, ні у середу живим Михайлюка не бачив. «Мобілка» судді мовчить. Абонент поза зоною досяжності...
Варто відзначити, що прізвище судді Вищого господарського суду Михайла Михайлюка час від часу спливало у пресі, як правило, через скандали. Ще у грудні 2006 року Генпрокуратура навіть порушувала проти нього кримінальну справу за ст. 375 КК (винесення свідомо неправомірного рішення). Михайлюка підозрювали в корупційних діяннях, однак притягнути до відповідальності так і не змогли. Вже у 2007 році цей суддя отримав звання заслуженого юриста України.