Цю місію виконала міністр праці і соціальної політики України Людмила Денисова. Відтепер постраждалі євпаторійці — повноправні господарі свого житла в новій дев’ятиповерхівці по вулиці 9 Травня, 45а, зведеній будівельним підприємством Міноборони УНР–85. Заключне ж офіційне новосілля за участі міністра, як розповіли «УМ» у прес–службі мерії, мають провести 27 січня. І тоді житлову проблему для всіх без винятку 89 родин, як із повністю зруйнованих, так і вцілілих під’їздів горезвісного будинку по вулиці Некрасова, 67, зруйнованого вибухом газу 24 грудня минулого року (тоді, нагадаємо, загинуло 27 осіб), буде взагалі знято з порядку денного.
А першій партії новоселів (хоча деякі з них почали заселятись ще до Нового року. — Авт.) вручила ключі й ордери на житло минулого тижня особисто Прем’єр–міністр Юлія Тимошенко. Тоді ж було сказано, що за бюджетний рахунок для постраждалих викупили квартири в чотирьох багатоповерхівках, що побудували на вулиці 9 Травня вищезгаданий УНР–85 і будфірма «Консоль», а саме: 13 однокімнатних, 59 двокімнатних і 17 трикімнатних. До того ж за загальною площею нове житло майже у півтора раза більше, ніж зруйноване. Окрім того, людям перераховано геть усі матеріальні компенсації за загиблих родичів, втрачене майно, а також гроші на лікування загалом на суму 4 мільйони 580 тисяч гривень. Прийнято також урядове рішення про навчання дітей із цих родин на бюджетних відділеннях ВНЗ.
А тим часом, як відомо, триває слідство у кримінальній справі за двома фактами: необережне знищення і пошкодження чужого майна, що спричинило важкі тілесні ушкодження та загибель людей, і службову халатність. У зв’язку з цим через кілька днів після трагедії затримали директора комунального підприємтва «Житловик–1», котрому належав підвал–сховище з газовими балонами, а також начальника технічної дільниці й слюсаря–газозварювальника. Перебіг слідчих дій тримається в таємниці, хоча деякий витік інформації все ж стався. Днями кримські засоби масової інформації з посиланням на адвоката Романа Фоменка повідомили, що нібито зізнання з його підзахисної Галини Чабан, того самого начальника техдільниці, були одержані «під тиском слідчих органів». А ще — що жінка утримується під вартою «в жахливих умовах й позбавлена медичної допомоги», хоча страждає на цукровий діабет і гіпертонію.
Ще раніше пролунало в медіа, що Євпаторійський міськвиконком не задоволений тим, що слідство причину вибуху пов’язує тільки зі зберіганням у підвалі балонів із газом маф, тому є намір долучити до встановлення істини незалежних технічних еспертів–науковців.