Кременчук здавна вважається обласною «столицею» фальсифікату. Насамперед горілчаного. За минулий рік співробітники тамтешньої податкової міліції виявили у наддніпрянському місті десять підпільних цехів, які продукували фальсифіковане спиртне. Ще троє «засвічених» податковими міліціонерами «тіньових» підприємств спеціалізувалися на виготовленні іншої, але не менш сумнівної продукції.
Водночас у місті, яке за кількістю населення залишає позаду не один обласний центр, захистом прав споживачів офіційно від імені держави займається, по суті, одна людина. Спеціалізована обласна лабораторія, в якій досліджують якість продуктів харчування, розташована в Полтаві.
Для того, щоб розрубати гордіїв вузол, міська рада нещодавно прийняла програму захисту прав споживачів Кременчука. Від подібних документів, які вже схвалювали раніше, вона відрізняється насамперед тим, що поруч із загальними деклараціями містить кілька максимально конкретних пунктів. Певно, таки найважливіший серед них передбачає облаштування в Кременчуці незалежної лабораторії з перевірки якості продуктів харчування та основних товарів непродовольчої групи (миючих засобів, парфумів і косметики, швейних і трикотажних виробів, взуття тощо).
У місті створять також спеціальний фонд сприяння захисту прав споживачів та відповідну громадську приймальню. А ще, згідно з програмою, після укладення спільних угод до навчальних програм загальноосвітніх шкіл та профтехучилищ включать окремі предмети (чи бодай розділи) з основ споживацьких знань. Втілення закарбованих у міськрадівські святці намірів фінансуватиметься як з державного, так і з міського бюджетів. До речі, все те має з'явитися у Кременчуці не пізніше 2005 року. Тож головне — дочекатися реальних змін на краще без втрат на своєрідних «мінних полях» того ж таки вкрай небезпечного для здоро'я і життя фальсифікату.