Ізраїль та палестинська організація ХАМАС домовилися про перемир’я терміном на два тижні, повідомила вчора вранці ізраїльська агенція Ynet із посиланням на джерела в палестинських структурах. Перемир’я повинне набути чинності впродовж наступних 72 годин. Однією з умов є згода обох сторін на присутність у зоні конфлікту міжнародних спостерігачів. Ізраїль та ХАМАС, за деякими повідомленнями, також домовилися щодо нелегальних поставок зброї у Сектор Газа, про зняття блокади, відкриття контрольно–пропускних пунктів і проведення переговорів про терміни виведення ізраїльських військ із зони конфлікту. Окрім того, Ізраїль висунув вимогу повного припинення терористичної діяльності ХАМАСу та інших палестинських організацій та подав список з п’яти тисяч осіб, яким буде заборонено перетинати кордон Сектора з Єгиптом через КПП Рафах. Агенція Ynet повідомляє, що якщо впродовж двох тижнів перемир’я не вдасться врегулювати всі питання, то воєнні дії будуть відновлені.
Світ ще не встиг зітхнути з полегшенням після цього повідомлення, як ізраїльські інформагенції сповістили цілком протилежне. Кабінет міністрів Ізраїлю на засіданні в ніч із четверга на п’ятницю відхилив запропоновані ХАМАСом умови перемир’я і вчора знову делегував свого головного посланця, відставного генерала Амоса Гілада на подальші переговори до Єгипту. Ізраїль погодиться лише на ті умови перемир’я, які вигідні йому. І тільки після цього раунду переговорів у Каїрі буде прийнято рішення про скликання воєнно–політичного кабінету для обговорення пропозиції про перемир’я. Водночас прем’єр–міністр Ехуд Ольмерт відправив до Вашингтона на консультації щодо конфлікту в Секторі Газа міністра закордонних справ Ципі Лівні.
Фактично Ізраїлю, який продовжує «пускати кров» палестинцям, перемир’я не так потрібне, як ХАМАСу. Позавчора внаслідок удару ізраїльських ВПС по місту Газа загинув один із лідерів ХАМАСу Саїд Сіям, який свого часу був міністром внутрішніх справ в уряді ХАМАСу, та ще двоє високих функціонерів цієї організації. За три тижні каральної операції ізраїльтяни вбили значну кількість керівництва цієї організації та рядових бійців. 250 членів ХАМАСу потрапило в полон, і ізраїльтяни утримують їх у своєму «Гуантанамо» — на військовій базі в пустелі Нагев. ХАМАС уже зламаний у психологічному і військовому планах. Ізраїль фактично досяг, чого прагнув. Тому продовження знищення цивільних мешканців Сектора Газа, показові напади на об’єкти ООН, склади з гуманітарною допомогою, застосування проти палестинців заборонених видів зброї (фосфорні бомби) є демонстративним викликом світовому співтовариству з боку «богообраної нації».