У деяких школах Севастополя через невідповідність температурного режиму санітарним нормам уроки скорочено до 30–35 хвилин. За повідомленням УНІАН, про це вчора розповів начальник управління освіти та науки Севастопольської міськдержадміністрації Микола Чербаджі під час зустрічі мера Севастополя Сергія Куніцина з представниками системи освіти міста. «В деяких школах ми вимушені скоротити уроки до 30–35 хвилин, у деяких вмикаємо додатковий обігрів. І педагоги, і батьки розуміють ситуацію», — зазначив Микола Чербаджі, додавши, що «ситуація непроста, особливо там, де тепло подають ТЕЦ, але паніки у школах і дитячих садках немає».
Присутні на зустрічі директори севастопольських шкіл підтвердили: в кожній установі системи освіти до вирішення проблеми тепла підходять індивідуально. Так, для прикладу, в одних школах на час холодів відмовилися від «кабінетної системи» — діти навчаються в одних і тих самих класах. Учасники зустрічі зійшлися на думці, що реальний вихід із ситуації, що склалася, полягає в тому, що школи й дитсадки мають бути обладнані своїми котельнями. Наразі температура в приміщеннях навчальних закладів відповідає Державним санітарним правилам і нормам.
«Питання подачі тепла в київських школах контролюється столичною владою», — повідомляє вже прес–служба Київської міськдержадміністрації. І все ж школярі столиці, сівши після святкових канікул за парти, почали скаржитися на холод у класах. У Головному управлінні палива, енергетики та енергозбереження пояснюють: під час зимових канікул опалення в школах відключали. Тож не дивно, що після початку навчання приміщення навчальних закладів прогріваються повільно. Таким чином, прийнято рішення збільшити опалення в київських школах. «Наразі збільшено спалювання мазуту для підвищення температури в навчальних закладах Києва», — повідомляє прес–служба КМДА. Окрім того, за дорученням прокурора міста Києва Євгенія Блажівського, з 14 січня розпочалася перевірка дотримання температурного режиму в дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладах столиці України. До перевірки залучили працівників районних прокуратур, фахівців санітарно–епідеміологічної служби (СЕС) міста Києва та Головного управління освіти і науки КМДА.
У санепідемстанції міста відзначили, що в школі не може бути скрізь однакова температура, але в жодному разі вона не повинна бути менше 15 градусів тепла. Так, у класах температура має становити 17—20°С, у коридорах — 16—18°С, у спортзалі — 15—18°С, а у вестибюлі й гардеробі — 16—19°С тепла. «Наразі температура в приміщеннях навчальних закладів відповідає Державним санітарним правилам і нормам», — звітували 14 січня у КМДА. Та в санітарно–епідеміологічній службі міста Києва іншої думки: тут усього за два дні перевірок зафіксували 50 порушень температурного режиму в школах! «За підсумками рейдів 12—13 січня, проведених по школах Києва, перевірено 154 навчальні заклади, — розповіла «УМ» завідувач відділу гігієни дітей та підлітків санітарно–епідеміологічної служби міста Києва Любов Заіка. — Впродовж останніх днів виявили 50 порушень». Але, як зазначила співрозмовниця «УМ», попереду — ще перевірки.
Відтак «УМ» спробувала самостійно з’ясувати, при якій температурі вчаться сьогодні столичні школярі. «Середня температура в нашій школі становить 14 градусів тепла, — зазначили «УМ» у школі №170 Оболонського району столиці. — Звичайно, це температура лише в класах. У коридорах у нас холодніше». Як повідомили в навчальному закладі, перевірка сюди наразі ще не дійшла. У школі №188 Дніпровського району виявилось значно тепліше. «У нас в середньому температура в класах становить 19—20 градусів тепла, — розповів «УМ» директор середньої загальноосвітньої школи №188 Олександр Бодня. — Така температура тримається й у коридорах».